• Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka
     • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

     • Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi przyjaciółmi.

      Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizacja choinki szkolnej połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka.  W tym roku choinka szkolna odbyła się 10 lutego tym samym otwierając symbolicznie okres ferii zimowych. Z radością przywitaliśmy rodziców, dziadków, rodzeństwo , sympatyków szkoły oraz przedstawicieli władzy na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego- Panem Łukaszem Smółką oraz  Wójtem Gminy Sułoszowa- Panem Stanisławem Gorajczykiem.

      Uroczystość otworzyli, jako pierwsi przedszkolaki przenosząc zgromadzonych gości w baśń H.Ch. Andersena „ Dziewczynka z zapałkami”. Następnie dzieci z koła artystycznego klas 1-3 odegrały baśń „ Brzydkie kaczątko”. Młodsze klasy zaprezentowały montaż słowno muzyczny- koncert życzeń dla Babci i Dziadka.  Po młodszych nadszedł czas na starszych artystów z koła teatralnego klas IV- VII którzy wystawili imponujący spektakl „ Mały książę”. Czas przerw po między przedstawieniami umilał zgromadzonym  absolwent naszej szkoły Piotr Wawro,  który grał na akordeonie w towarzystwie swojej siostry.

      Kolejny ważny moment tego dnia zapowiedziała pani Dyrektor- Magdalena Szlachta zapraszając na salę gościa specjalnego św. Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Radości było co niemiara, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

      Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa choinkowa przy dźwiękach muzyki, które porwały do tańca wszystkie dzieci zarówno młodsze, jak i starsze oraz rodziców. Wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców uczniów i przedszkolaków.

      Dziękujemy Gościom za przybycie, Radzie Rodziców i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości.

      Miłe chwile zostały uwiecznione na nagraniach i zdjęciach wykonanych przez uczniów starszych klas na sprzęcie otrzymanym przez Szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do miłych wspomnień przy zdjęciach.

       

    • Konkurs strażacki.
     • Konkurs strażacki.

     • Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Troje uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

    • Tłusty czwartek.
     • Tłusty czwartek.

     • 8 lutego w naszej szkole pożegnaliśmy karnawał z wielkim rozmachem. Z tej wyjątkowej okazji świętowaliśmy Tłusty Czwartek, a atmosfera była pełna radości i zabawy. Uczniowie mieli możliwość uwiecznienia tych chwil dzięki pamiątkowym zdjęciom z pączkowej fotobudki. Dodatkowo, podczas przerw, wszyscy entuzjaści karnawałowej atmosfery rywalizowali w pączkowej wersji klasycznej gry UNO.

      Niezwykły gest Rady Rodziców sprawił, że świętowanie było jeszcze smaczniejsze – ufundowali oni pyszne faworki, które z pewnością umiliły czas uczniom. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, Tłusty Czwartek stał się niezapomnianym wydarzeniem, pełnym uśmiechów i wspólnych chwil.

    • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
     • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU

     •  

            Informuje się mieszkańców Gminy Sułoszowa o zapisach dzieci na dyżur wakacyjny.        Zapisy dotyczą dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2023/24.

            W  miesiącu lipcu dyżur wakacyjny  pełni Przedszkole w Wielmoży,                                    a w miesiącu sierpniu Przedszkole w Sułoszowej.                                                                     

             Zapisy będą trwały od 4-8 marca 2024 r.

         Każde przedszkole dysponuje 50 miejscami, czyli będą 2 grupy po 25 dzieci.          

         I gr. od 7:00-16:00,  

         II  gr. od 8:00–15:00.

        Kryteria naboru:

      1. Rodzice pracujący i samotnie wychowujący dziecko oraz rodzina zastępcza  – 100 pkt.
      2. Niepełnosprawność dziecka, rodzica - 100 pkt.
      3. Rodzice pracujący zawodowo (zaświadczenia z zakładu pracy o stałym zatrudnieniu) - 30 pkt.
      4. Rodzice posiadający gospodarstwo rolne powyżej 5 hektarów lub dział specjalny produkcji rolnej (zaświadczenie z Gminy) – 30 pkt.
      5. Rodzeństwo w przedszkolu – 20 pkt.

      Wraz z zapisem dziecka należy złożyć wyżej wymienione dokumenty osobiście w sekretariatach przedszkoli bądź drogą e-mailową.

      Przedszkole w Wielmoży spwielmoza@poczta.onet.pl, tel. 12 389-70-68

      Przedszkole w Sułoszowej przedszkole.suloszowa@poczta.onet.pl, tel. 12 389-60-63

       

      Natomiast, w razie większej ilości złożonych kart niż dysponowanych przez Przedszkola miejsc będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń. 

      W miarę wolnych miejsc, będą przyjmowane dzieci z listy rezerwowej

      .Karta_wakacyjna_(2).docxKarta_wakacyjna_(2).docx

       

                 

    • Bal Karnawałowy w naszej szkole.
     • Bal Karnawałowy w naszej szkole.

     • W środę 31 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Sale wyglądały inaczej niż zwykle, zamieniły się w prawdziwe sale balowe. Wszystkie udekorowane kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcały do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, rycerzy i smoków, był Mario Bros, były księżniczki, biedronki i różne inne postacie, których nie sposób wymienić. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek.

    • Nowy Rok w przedszkolu
     • Nowy Rok w przedszkolu

     •  

      Zwierzęta zimą

      Z początkiem roku dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jak zwierzęta radzą sobie podczas zimowych dni. Przedszkolaki potrafią wskazać, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które są aktywne całą zimę. 

      Znają też ptaki, które odlatują do ciepłych krajów oraz te, które zimują w Polsce. Dzieci nauczyły się rozróżniać wróbla, gila, sikorkę i wronę.  Wiedzą jak należy pomagać zwierzętom podczas tego trudnego dla nich okresu. Przedszkolaczki przygotowywały pokarm dla ptaków i zorganizowały ptasią stołówkę na naszym przedszkolnym podwórku.

      Inaczej sprawa ma się u zwierząt leśnych, którym pomagają panowie leśniczy. Tematyka stała się doskonałą okazją do poznania charakteru zawodu leśniczego oraz niektórych obowiązków wynikających bezpośrednio z pełnienia tej wymagającej profesji. Dzieciaki dowiedziały się czym różnią się karmnik i paśnik, co to jest lizawka, jakie pożywienie preferują wybrane gatunki zwierząt.

      Kraina lodu

      W kolejnym tygodniu przedszkolaczki wybrały się w podróż do krainy lodu.  Początkiem tej wyprawy była zabawa makietą sensoryczną, stworzona przez panią Jadzię, by zobrazować, przybliżyć dzieciom jak wygląda lodowa kraina, by zachęcić dzieci do odkrywania, eksplorowania i rozwijania swoich zmysłów; m.in. rozwój słuchu, wzroku i dotyku, by rozwijać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, to edukacja poprzez zabawę.

      Dzieci poznały położenie obszaru Antarktydy i Arktyki na kuli ziemskiej. Obejrzały prezentacje multimedialne dzięki, którym poznały żyjące tam zwierzęta, ludność jak i sam wygląd tych mroźnych krain. Na globusie wskazywały bieguny.

      Zapoznały się z nazwami i wyglądem zwierząt z krajów o zimnym klimacie, m.in. foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne itp. Dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta potrafią przystosować się do trudnych warunków bytowania. Jak w trudnych warunkach klimatycznych radzą  sobie ludzie –Eskimosi oraz kto mieszka na biegunie południowym.

      Zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków. Słuchali bardzo uważnie i co najważniejsze podjęli próby samodzielnej prezentacji. Co możemy zauważyć na dołączonych prezentacjach.

       

       

    • Gminne Zawody Tenisa Stołowego
     • Gminne Zawody Tenisa Stołowego

     • We wtorek 23 stycznia nasza szkoła zdobyła kolejne laury, dzięki świetnemu osiągnięciu jednego z naszych utalentowanych uczniów – Igora Ruska. Młody tenisista stołowy wygrał Gminny Turniej Tenisa Stołowego, pokonując rywali z innych szkół naszej gminy.

      W dniu turnieju Igor zaprezentował wysoką klasę sportową i po zaciętych pojedynkach stanął na najwyższym stopniu podium, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta.

      Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie są dumni z triumfu Igora. To nie tylko jego osobiste zwycięstwo, ale także sukces całej naszej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że to osiągnięcie zainspiruje innych uczniów do rozwijania swoich pasji i dążenia do celów z determinacją
      i zaangażowaniem.

      Obok Igora na parkiecie pojawiło się   jeszcze kilkoro   naszych   uczniów
      i uczennic.
      Godny odnotowania jest jeszcze fakt, że nasza   szkoła    drużynowo zajęła    3 miejsce w kategorii klas 4-6.

      Igorowi i pozostałym zawodnikom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów na drodze sportowej.

      Gratulacje ! Jesteśmy z Was dumni!

    • Listopad i grudzień w przedszkolu
     • Listopad i grudzień w przedszkolu

     • Listopad to bardzo ważny miesiąc dla wszystkich Polaków. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. 
       
      W naszym, przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały uroczysty występ. Ten dzień był doskonałą okazją do opowiedzenia dzieciom o historii ich kraju i bardzo dobrą lekcją patriotyzmu. 
       
      Przedszkolaki w tym dniu przypominały sobie informacje związane z Polską, legendami, symbolami narodowymi. Omawialiśmy legendy dotyczące powstania państwa polskiego "O Lechu, Czechu i Rusie", a także "Wars i Sawa" czy "Smok Wawelski".   
       
      25 listopada jak co roku świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały postaci różnych misi z bajek. 
       
      Listopad zakończył się tradycyjnie wróżbami andrzejkowymi. Miesiąc ten pożegnaliśmy z wielką radością i z oczekiwaniem przywitaliśmy grudzień, który pełen był mikołajkowych niespodzianek.  
       
      Na początku grudnia rozmawialiśmy o święcie górników, czyli o “Barbórce”. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstał węgiel, kto to jest górnik, co to jest biały skarb ziemi oraz poznały legendę o Kopalni soli w Wieliczce. Temat dinozaurów dla wielu przedszkolaków był ulubionym tematem w tych dniach. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w tematyce tych charakterystycznych stworzeń. Wiedzą, jak żyły, jak wyglądały, co jadły. Każdy przedszkolak miał możliwość zmienić się w paleontologa i odkopać szczątki dinozaura. Dzieci wiedzą, że jest to bardzo żmudna i męcząca praca, gdyż im samym zajęło 3 dni, by odkopać wszystkie elementy dinozaura. Przedszkolaki również ćwiczyły motorykę małą zmieniając się w małych mechaników skręcając dinozaury.  
       
      Doczekaliśmy się… w naszej sali pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Dzieci ubrały choinkę, a to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych, którą nasze przedszkolaki podtrzymały. Drzewko świąteczne było przepiękne. 
       
      Jak to w grudniu często myśleliśmy o Mikołaju i czy znajdzie czas, żeby nas odwiedzić. Mikołaj o nas pamiętał i 6 grudnia zostawił po sobie ślady, bo bardzo się spieszył, a pod choinką zostawił prezent dla każdego dziecka. Upominki sprawiły dzieciom wielką radość.  
       
      Miesiąc zakończyliśmy warsztatami bożonarodzeniowymi. Dzieci wraz z paniami udekorowały upieczone pierniczki. Przedszkolaki wykonały również świąteczne kartki. Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło poznać różnorodne techniki plastyczne oraz wykazanie się dużą kreatywnością i pomysłowością. 
       
    • Spotkanie z kolędą. Wyniki konkursów.
     • Spotkanie z kolędą. Wyniki konkursów.

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O taką atmosferę w naszej szkole przez cały przedświąteczny tydzień zadbali uczniowie, z Rady Uczniowskiej umilając nam każdą przerwę piękną świąteczną muzyką odtwarzaną na sprzęcie zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

      W czwartek samorząd szkolny nagrał film z życzeniami z okazji świąt, Igor go zmontował, a następnie został opublikowany na stronie oraz szkolnym facebook. W piątek uczniowie kl. IV-V przygotowali piękny występ artystyczny, do którego dołączyła się cała społeczność szkolna śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy przy akompaniamencie saksofonu, fletów  oraz akordeonu.

      Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia: Spokojnego i radosnego świętowania, by ten grudniowy czas był spędzony w ciepłej atmosferze, by nadchodzący Nowy Rok przyniósł zdrowie i szczęście! Po radosnym przygotowaniu nadszedł czas na wigilijną zadumę.

      Informacje o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

      Spotkanie z kolędą było również okazją do rozdania nagród z dwóch konkursów. Pierwszy był Konkurs na" Najlepszą ozdobę  Bożonarodzeniową" a drugi to Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Wyniki z pierwszego konkursu były już podane we  wcześniejszym poście. W drugim konkursie wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VIII. Wyróżnienia w pierwszej kategorii otrzymali Antoni i Aurelia Musiał , Ignacy i Julian  Przywara, Jakub Lelek oraz Aleksander Wiktor.

       W kategorii klas starszych II miejsce zajęła Magdalena Katarzyńska, III miejsce zajęła Emilia Dratwa natomiast wyróżnienie Zuzanna Mosurek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Wyniki konkursu
     • Wyniki konkursu

     • Szanowni Państwo Chcieliśmy podziękować wszystkim biorącym udział w Konkursie "Najlepsza ozdoba Bożonarodzeniowa". Mamy nadzieję, że był to dobrze wykorzystany czas na wspólne tworzenie tak pięknych prac konkursowych. Wykonane przez Państwa i dzieci prace przerosły nasze oczekiwania. Wpłynęło około 40 prac konkursowych. Wybór był naprawdę bardzo trudny. Wyniki konkursu:. OP I miejsce - Błażej Duda II miejsce - Wojciech Szymczyk III miejsce - Oliwia Przydział. Klasy I-III I miejsce - Jakub Lelek II miejsce - Karolina Szymczyk III miejsce - Dorota Przywara Klasy IV-VII I miejsce - Zuzanna Mosurek II miejsce - Amelia Salawa III miejsce - Magdalena Katarzyńska Zwycięzcom gratulujemy!!! Nagrody zostaną wręczone w trakcie Jasełek szkolnych. Dziękujemy serdecznie za przekazanie prac konkursowych oraz pysznych ciast, które sprzedaliśmy w trakcie niedzielnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup chust z logo szkoły dla wszystkich naszych uczniów. Dziękujemy za pomoc w organizacji Jarmarku: Księdzu Proboszczowi, pani Sołtys Lucynie Wójcik, Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kalinowskiej, KGW Wola Kalinowska oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia. To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie takie wydarzenie w naszej małej ojczyźnie. Wierzymy, że jarmark przypadł do gustu i młodszym i starszym mieszkańcom. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć piękny, przedświąteczny dzień.

       

       

       

       

       

    • Zajęcia plastyczne.
     • Zajęcia plastyczne.

     • 6 grudnia uczniowie kl.6-7 udali się na warsztaty plastyczne do Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej. Celem spotkania była integracja uczniów i podopiecznych domu oraz wykonanie kartek świątecznych. Wszyscy z zapałem wykonywali świąteczne kartki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Podczas spotkania powstało wiele pięknych kartek, które będą wysłane do sympatyków i przyjaciół szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty były doskonałą okazją do spędzania czasu w przyjaznym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Takie spotkania budują wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego, głębszego poznania. Serdecznie dziękujemy kierownictwu ŚDS oraz p. Weronice za miłą atmosferę podczas zajęć.

    • Mikołajki w szkole
     • Mikołajki w szkole

     • 6  grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów.  Przedszkolaki i uczniowie ubrani w mikołajkowe czapki i ubrania z akcentem mikołajkowym  wspólnie z nauczycielami świętowali ten dzień. Każdy został obdarowany prezentem. Cóż to była za radość i jakie emocje!!! Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

    • Andrzejki w szkole.
     • Andrzejki w szkole.

     • W ostatnich dniach listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Po przybliżeniu tradycji związanej z andrzejkami  wychowawcy wspólnie ze swoimi uczniami zorganizowali ten wyjątkowy dzień. Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami i poczęstunkiem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego Wyjątkowa atmosfera – pełna czarów oraz magii zagościła na jeden dzień w całej szkole. Dawniej przywiązywano znaczną wagę do wróżb i wierzono w niezwykłą siłę ich spełnienia. Dzisiaj to świetna i pełna wrażeń zabawa z przymrużeniem oka. Warto choć na jeden dzień oderwać się od rzeczywistości i dać ponieść się własnej fantazji… Szkoda, że tak udaną zabawę andrzejkową nasi uczniowie powtórzą dopiero za rok.

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

     • W dniu 22.11.2023r. obchodziliśmy w szkolę i przedszkolu  Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka. Zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe dla wszystkich dzieci. Poprzez wspólną pracę stworzyliśmy największą kartę pracy związaną z powyższą tematyką. Poprzez zabawę dzieci miały możliwość zapoznania się z najważniejszymi swoimi prawami. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. To najlepsza metoda nauki poprzez zabawę i współpracę.

    • Tydzień Życzliwości.
     • Tydzień Życzliwości.

     • W dniach 20- 24 listopada 2023 r. obchodzony był w naszej szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Każdy miał okazję, by okazywać życzliwość i uprzejmość wobec innych. Poniedziałek był dniem miłych słów i komplementów dla koleżanek i kolegów. We wtorek podczas warsztatów artystycznych uczniowie wykonywali rysunki. W środę mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i założyć żółty lub pomarańczowy element stroju. W czwartek odbyły się warsztaty współpracy i przyjaźni. Podsumowaniem tygodnia był występ uczniów z kl. I ze scenką ,,Zwroty grzecznościowe znam" i przesłanie iskierki życzliwości przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego.

    • Konkursy
     • Konkursy

     •  

      Dnia 31 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Woli Kalinowskiej odbył się finał szkolnego ,ekologicznego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach realizacji Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej na terenie Gminy Sułoszowa”  

      Na konkurs wpłynęło  19 prac uczniów klas I-III i  11 prac  uczniów klas IV – VII.

      Komisja konkursowa

      przyznała nagrody następującym uczniom :

      Miejsce I:Uczniowie: Kuba Lelek, Aleksander Wiktor

      Miejsce II: Nikola Kosela, Ignacy, Dorota, Julian Przywara

      Miejsce III:Nikola  Stajniak, Franek Duda, Ala Baran

       

      Miejsce I :  Uczniowie klasy IV Diana Miodek i Bartłomiej Przydział

      Miejsce II : Amelia Salawa i Zuzanna Mosurek  uczennice klasy V oraz  Wiktoria Myhalkovska z klasy VII    

      Miejsce III :  Magdalena Nowak z klasy VII oraz Maria Bednarz i Rozalia Stach z klasy VII.  

      Wyróżnienie : Maja Giec-Tyrcha  i Lena Kornecka uczennice klasy IV

      Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na święcie Patrona Szkoły w kwietniu 2024 r.                                           

        Międzyszkolna Olimpiada Matematyczno- Ekologiczna 

      pt.: „Ekologia  zainspirowana matematyką”

       

            Konkurs zorganizowano  w ramach projektu mFundacji  Matematyka na zielono                     pt.„ Ekologia zainspirowana matematyką, czyli czyste środowisko to czysta matematyka”. Został on przeprowadzony 23.10.2023 r. i  był skierowany do uczniów klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Woli Kalinowskiej.

      Wyróżnienia:, Dratwa Emilia, Soldatenkov Ihor,  Wawro Szymon - Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Woli Kalinowskiej.

           Uczniom, którzy zdobyli I-III miejsce  lub wyróżnienie przyznano nagrody, zakupione w ramach funduszy  przyznanych przez mFundację. Pozostali uczestnicy otrzymują upominki za udział w konkursie.

       

      --