• Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu ,,Laboratoria Przyszłości"

•                   Sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości dalej cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Tym razem to uczniowie klasy I korzystali ze sprzętu nagłaśniającego podczas prób spektaklu „Kopciuszek”.  Każde dziecko mogło ubrać się w mikrofon nagłowny jak również wypróbować mikrofon bezprzewodowy.  Wszystkim sprawiło to wiele radości i satysfakcji. Dzieci ćwiczyły dykcję  i prawidłową intonację. Podczas zajęć nauczyły się posługiwać mikrofonami. Dzięki użytemu sprzętowi próba, do przedstawienia, wyszła doskonale. Uczniowie z niecierpliwością oczekują na występ przed publicznością z użyciem sprzętu nagłaśniającego.

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
            #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

• DYŻURY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI

•

INFORMUJEMY, ŻE DYŻURY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI, tj. lipiec, sierpień 2023 r. na terenie Gminy Sułoszowa  pełnione będą zgodnie z poniższym harmonogramem:

-  W terminie: od 03.07. do 21.07.2023 r. – Publiczne Przedszkole w Sułoszowej

- W terminie: od 24.07. do 04.08.2023 r. - Przedszkole w Wielmoży (2 grupy), 7-16,

-  W terminie: od 07.08 do 14.08.2023 r. – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sułoszowej  (1 grupa), od 8-15,

- W terminie od: 16.08. do 31.08.2023 r. – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej (1 grupa) 8-15,

Przyjmujemy zapisy od 23.01. do 10.02.2023 r. (telefonicznie lub w grupach przedszkolnych)

WAŻNE!

W sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola w czasie wakacji prosimy kontaktować się telefonicznie z dyrektorami poszczególnych placówek:

- 12 389-60-63 - Przedszkole w Sułoszowej,

- 12 389-70-68 - Przedszkole w Wielmoży,

- 12 389-60-22 - Oddział Przedszkolny przy SP nr 2 w Sułoszowej,

- 12 389-10-64 – Szkoła Wola Kalinowska.

• Zebranie z rodzicami.

• Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną serdecznie zaprasza rodziców naszych uczniów na zebranie , które odbędzie się dnia 23 stycznia o godzinie 17:00. .

• Wyniki konkursu

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie "Moja Mała Ojczyzna w Komiksie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sułoszowej. Prace konkursowe wykonywane były przez zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III:  III miejsce zajęły Maja Giec i Diana Miodek z kl. III. W kategorii klas IV-VIII miejsce II: Emilia Dratwa i Amelia Salawa z kl. IV, III miejsce Maria Bednarz, Magdalena Katarzyńska, Magdalena Nowak, Rozalia Stach z kl. VI. Wyróżnienie: Zuzanna Mosurek i Małgorzata Wawro z kl. IV.    Gratulujemy!

• Skąd wiem, że mija czas?/ Kto dokarmia zimą zwierzęta?

• W mijających tygodniach rozmawialiśmy z przedszkolakami o tym:
            - jak się nazywają pory dnia,
            - czym można mierzyć czas,
            - jakie nazwy mają dni tygodnia,
            - jakie nazwy mają miesiące,
            - jakie mamy pory roku i czym się one charakteryzują,
            - jak wygląda kalendarz,
            - jakie są rodzaje zegarów, jaki mają wygląd i sposób działania, jak wykonać prosty zegar słoneczny,
            - jakie trudności mają zimą zwierzęta i jak dbać o nie zimą,
            - kiedy należy dokarmiać zwierzęta,
            - kto dokarmia zwierzęta,
            - dlaczego należy dokarmiać zwierzęta zimą,
            - co lubią jeść zwierzęta,
            - kim jest leśniczy i na czym polega jego praca,
            - jak wyglądają tropy zwierząt,
            - jak zbudować karmnik,
            - jaki rodzaj pożywienia powinien znaleźć się w karmniku.
            Przedszkolaki w ubiegłych tygodniach przypomniały sobie nazwy pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Poszerzyły swoja wiedze w tematyce mijającego czasu i tego czym można go mierzyć obecnie, a czym mierzono go w dawnych czasach. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego należy dokarmiać zwierzęta zimą i kiedy możemy zacząć je dokarmiać. Kto zajmuje się dokarmianiem zwierząt leśnych i dlaczego to robi. Co zwierzęta lubią jeść i czy możemy je dokarmiać każdym pożywieniem. Na koniec tygodnia Pani zaprezentowała różnego rodzaju karmniki, które każdy może wykonać w domu z rodzicami, Wspólnie zrobiliśmy karmę dla ptaków, chętne dzieci formowały kuleczki, z których utworzyliśmy piękne „ptasie babeczki”, które każdy przedszkolak mógł zabrać do domu, by obserwować ptaki w swoich karmnikach.

• Karty mocy.

• Lucy Maud Montgomery w książce „Ania z Zielonego Wzgórza” wspomina, że „Poczucie, że ktoś nas docenia, nierzadko odnosi lepszy skutek niż nawet najbardziej słuszne i podejmowane z wielkim poświęceniem trudy wychowawcze”.

Doceniaj i motywuj – swoich uczniów, współpracowników i… siebie! Pomogą w tym  „Karty mocy".

Dzięki dobrym słowom:

• dostrzeż wykonaną pracę, drobne osiągnięcia i wielkie sukcesy,
            • wzmacniaj poczucie wartości i motywację do zdobywania kolejnych celów,
            • zachęcaj uczniów do praktykowania wdzięczności oraz dzielenia się pozytywnym słowem,
            • dawaj radość uczniom, współpracownikom i sobie.

Korzystaj z pozytywnej mocy dobrych słów!

Uczestniczymy w tym programie:

·      uczniowie klas 1-4 i nauczyciele w okresie 9.01.23 do 13.01.23,

·      uczniowie klas 5-8 i nauczyciele w okresie 16.01.23 do 20.01.23.

• Spotkanie świąteczne.

• W świątecznej atmosferze 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej spotkali sie wszyscy uczniowie aby posłuchać przygotowanej przez uczniów klasy IV  bożonarodzeniowej inscenizacji słowno- muzycznej i wspólnie kolędować.   Każda klasa przy akompaniamencie akordeonu, zaprezentowała przygotowaną  wraz z wychowawcą kolędę. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności gry na saksofonie , keyboardzie a najmłodsi na janczarach. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę "BÓG się rodzi".

Spotkanie zakończyła pani Dyrektor  składając wszystkim uczniom  i ich rodzicom serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.