• O nas

• Wola Kalinowska wchodzi w skład Gminy Sułoszowa położonej w północno-zachodniej części powiatu ziemskiego krakowskiego. Licząca 654 mieszkańców miejscowość leży w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego i jest doskonałą alternatywą dla noclegów w Ojcowie.

Szkoła w Woli Kalinowskiej jest jedną z 4 szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy.

W naszej szkole – od września 2008 roku pracującej w ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W WOLI KALINOWSKIEJ – uczniowie uczą się w klasach  I -VIII oraz w oddziale przedszkolnym. Oferta edukacyjna jest zgodna z wymogami prawa oświatowego, a także wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska.

Niewątpliwym atutem Naszej Szkoły jest niska liczebność uczniów w oddziałach, przy zachowaniu wysokiego poziomu uczenia.  Zajęcia takie jak edukacja muzyczna, plastyczna i wychowanie fizyczne są prowadzone w systemie klas łączonych, natomiast przedmioty zasadnicze prowadzone są bez łączenia klas.

Szkoła wyposażona jest w pracownie: informatyczną, przyrodniczą, fizyczną, polonistyczną, salę uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz w szkolną salę zabaw. Wszystkie sale są wyposażone w sprzęt audio-wizualny, tj. tablice interaktywne, laptopy, nagłośnienie, projektory, ekrany oraz tablice suchościeralne, co pozwala stosować nowoczesne metody i techniki prowadzenia zajęć dydaktycznych, np. oprogramowanie do tablic interaktywnych.

W szkole funkcjonuje przedszkole dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Przy szkole znajduje się wielofunkcyjne boisko, plac zabaw oraz strefa aktywnego wypoczynku.

Placówka dysponuje budynkiem, w którym część pomieszczeń zajmuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe. W obiekcie mieści się również Środowiskowy Dom Samopomocy.