• Warsztaty tworzenia świec
     • Warsztaty tworzenia świec

     • Uczniowie klas 1-3, 0 oraz przedszkola, uczestniczyły w warsztatach tworzenia świec, podczas których projektowali i wykonywli kolorowe i pachnące świeczki żelowe w szklanych naczyniach z rozmaitymi dodatkami, np. gwiazdek, reniferów, prezentów, choinek, kwiatów, kamyków oraz innych ozdób. Na koniec ozdobnie zapakowali własnoręcznie wykonane świeczki, które będą doskonałym prezentem dla bliskich.

       

       

    • Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”
     • Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

     • Nadal intensywnie korzystamy ze sprzętu zakupionego w ramach programu laboratoria przyszłości. Tym razem na lekcji techniki uczniowie mogli zapoznać się z mikrokontrolerami "Arduino" czyli programowalnymi układami, które w połączeniu z innymi akcesoriami elektronicznymi służą do sterowania różnych urządzeń technicznych.
      Igor uczeń klasy VI zmontował i zademonstrował układ sterujący diodą. Najpierw pobrał i zainstalował środowisko ARDUINO IDE na komputerze, zmontował układ elektryczny, napisał aplikację za pomocą, której sterował układem. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i przybliżyła im zagadnienia elektroniki. Uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia z ARDUINO.

      Informacje o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

    • Pieczenie pierników i Warsztaty Bożonarodzeniowe
     • Pieczenie pierników i Warsztaty Bożonarodzeniowe

     •  Przedszkolaki wraz z 0 i klasami 1 i 8 wypiekały pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Uczniowie klasy VIII przygotowli ciasto, następnie wszystkie dzieci wałkowały i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, mikołajów, gwiazdek i wielu, wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całej szkole zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta! Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu, a ich wyjątkowo intensywny aromat będzie nam towarzyszyć przez cały okres Świat Bożego Narodzenia.

      W czwartek 22 grudnia zostały zorganizowane WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE przygotowujące i wprowadzające nas w radosny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. Pod okiem nauczycielek, dzieci pomalowały i ozdobiły śliczne choinki, które będą piękną ozdobą Świątecznego stołu.

       

    • Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.
     • Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.

     • Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem - jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Dlatego Photon uczy poprzez zabawę, przekazując całą wiedzę na temat technologii i możliwości robota w podświadomy sposób, poprzez zwariowane zwroty akcji historii fabularnej, w której dziecko wspólnie z robotem bierze czynny udział.
    • Zajęcia plastyczne
     • Zajęcia plastyczne

     •        Wkrótce Święta Bożego Narodzenia, które każdemu kojarzą się z choinką, prezentami oraz z wysyłaniem i składaniem życzeń. W naszej szkole na zajęciach plastycznych uczniowie postanowili wykonać kartki świąteczne. Wcześniej przygotowali niezbędne przybory i materiały. Z zapałem zabrali się do pracy. Pomocą uczniom służył Środowiskowy Dom Samopomocy i zaproszona na zajęcia pani  Weronika. Pokazała przykłady kartek świątecznych robionych ręcznie. Podczas pracy instruowała, doradzała jakie dobrać elementy dekoracyjne. Wysyłanie bliskim kartek świątecznych jest zwyczajem, który niestety zamiera, dlatego postanowiliśmy pielęgnować tę piękną tradycję. Wykonane  kartki zostaną wysłane przyjaciołom naszej szkoły.  Uczniowie mieli również okazję obserwować pracę przy wykonywaniu witraży.
                Za pomoc w organizacji i przeprowadzenie zajęć, a także miłą atmosferę dziękujemy Pani Kierownik ŚDS oraz pani Weronice.
               Wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznych kartek dała nam mnóstwo  zabawy.

    • Poznajcie św. Mikołaja/ Jakie sporty uprawiam zimą?/ Który żywioł jest najważniejszy?/ „Barbórka – Święto Górników”/ ”Akcja „I Ty zostań Świętym Mikołajem”.
     • Poznajcie św. Mikołaja/ Jakie sporty uprawiam zimą?/ Który żywioł jest najważniejszy?/ „Barbórka – Święto Górników”/ ”Akcja „I Ty zostań Świętym Mikołajem”.

     • W ostatnich tygodniach dzieci dowiedziały się:
      - kim był św. Mikołaj,
      - jakie są tradycje związane ze św. Mikołajem w różnych krajach,
      - czym jest wolontariat,
      - jak ubrany jest św. Mikołaj,
      - co Mikołajowi sprawia największą przyjemność,
      - jak wygląda zaprzęg Mikołaja,
      - dlaczego Rudolf spełnia w zaprzęgu wyjątkową rolę,
      - jak możemy pomagać innym i dlaczego jest to takie ważne,
      - jak wygląda i czym zajmuje się górnik, dzieci dowiedzą się:
      - jakie są oznaki zimy,
      - jak nazywają się dni tygodnia,
      - jakie sporty można uprawiać w zimie,
      - jakie własności ma śnieg, badanie właściwości śniegu,
      - sztuczny śnieg – wykonanie masy sensorycznej,

      - jak wygląda zimowy krajobraz,
      - który żywioł jest najważniejszy,
      - ogień jako żywioł i jego rola w życiu człowieka,
      - woda jako żywioł i jej rola w życiu człowieka,
      - ziemia jako żywioł i jej rola w życiu człowieka,
      - powietrze jako żywioł i jego rola w życiu człowieka.

      „Barbórka – Święto Górników”.
      Przedstawienie pracy górnika. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat Barbórki, czyli tradycyjnego święto górników, które jest obchodzone 4 grudnia. W tym dniu dziękujemy górnikom za ich pracę. Dzieci poznały również różne zastosowania węgla – prezentacja.
      ”Akcja „I Ty zostań Świętym Mikołajem”.
      „I Ty zostań Świętym Mikołajem” – akcja charytatywna w której nasza szkoła bierze udział. W naszej akcji pomagamy dzieciom z Domów dziecka w Olkuszu. Udział przedszkolaków w tej akcji ma na celu rozwijanie postawy prospołecznej i uświadamianie dzieciom, że niektóre osoby nie poradzą sobie same bez pomocy innych. Przedszkolaki już wiedzą, że pomaganie drugiemu człowiekowi powinno być bezinteresowne.
      Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.

      Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem - jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Dlatego Photon uczy poprzez zabawę, przekazując całą wiedzę na temat technologii i możliwości robota w podświadomy sposób, poprzez zwariowane zwroty akcji historii fabularnej, w której dziecko wspólnie z robotem bierze czynny udział.

       
    • Spotkanie ze Świętym Mikołajem 🎅🎁🎄
     • Spotkanie ze Świętym Mikołajem 🎅🎁🎄

     • Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z  najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołaj odwiedził nas we wtorek 6 grudnia. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Mikołaj bardzo dziękował za pieknie zaśpiewane piosenki. Były prezenty, wspólne zdjęcia i rozmowy z tak dostojnym gościem. W tym dniu dzieci zadbały o to, aby ich strój był w kolorze czerwonym i każdy założył na głowę mikołajkową czapkę. Zgodnie z tradycją klasy 4-8 wręczyły sobie losowo wybrane upominki.

      Nazajutrz Mikołaj przygotował dla każdego dziecka kolejny prezent w postaci pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. 

      To był bardzo radosny i miły dzień. Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc w organizacji uroczystości, a Świętemu Mikołajowi serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

       

    • Andrzejki w naszej szkole🎶💃🕺
     • Andrzejki w naszej szkole🎶💃🕺

     • Dnia 25 listopada obchodziliśmy Andrzejki. To nie tylko święto wróżb i czarów ale także tańca i dobrej zabawy. To doskonała okazja, by wspomnieć dawne tradycje i obyczaje związane z tym świętem. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem.

      Dzieci z klas młodszych przygotowały poczęstunek i różne andrzejkowe zabawy. Były tańce przy ulubionej muzyce, dużo radości i uciechy. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Klasy starsze bawiły się wspólnie na dyskotece przy różnorodnych przebojach.  Wszyscy wspaniale spędzili czas, humory dopisały. Będzie to niezapomniany czas.

       

    • I Ty zostań Świętym Mikołajem 🧑‍🎄🎁
     • I Ty zostań Świętym Mikołajem 🧑‍🎄🎁

     • „I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

      Zapraszamy wszystkich do Akcji organizowanej przez naszą szkołę: „I Ty zostań Św. Mikołajem”, gdzie możesz zrealizować marzenie dzieci z Domu Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu oraz Dom Dziecka "Pomocną Dłoń" w Olkuszu. 

      W ramach Akcji chcemy przekazać dla dzieci świąteczne paczki i zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie poprzez zbiórkę: słodyczy, książek, artykułów szkolnych, kosmetyków oraz gier edukacyjnych, które sprawią radość dzieciom potrzebującym naszego wsparcia. Największe zapotrzebowanie dla dzieci w wieku 13-18 lat. 

      Zbiórka trwa od 5 do 16 grudnia.

      p.s. Prosimy, aby przekazywane produkty miały przynajmniej kilku miesięczną datę ważności, a gry i książki nie były zniszczone.

      Szczegóły u organizatorów akcji: Bąchor Paulina, Jadwiga Salawa, Musiał Urszula.

      Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. Czekamy na Wasze wsparcie :)

    • Dzień Życzliwości.
     • Dzień Życzliwości.

     • 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to święto, które wywołuje pozytywne emocje. Każdy z nas potrzebuje miłego słowa czy gestu. Dla podkreślenia tego dnia uczniowie i nauczyciele otrzymali ,,uśmiechniętą buźkę". Uczniowie z klasy II i III zaprezentowali scenkę ,,Czarodziejskie słowa". Działała także ,,Poczta życzliwości". Każdy mógł przekazać życzliwe słowa do wybranych osób. Świetnym pomysłem była fotobudka. Podsumowaniem akcji była ,,Iskierka życzliwości" wysłana przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, która puściła ją, mówiąc:

      ,,Iskierkę życzliwości puszczam w krąg, niech powróci do moich rąk".