• Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski

     • 17 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs recytatorski w naszej szkole.
       Celem  konkursu była: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
      Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Uczestnicy prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
       Prezentacje oceniane były przez jury, które brało pod uwagę: dobór repertuaru,
      interpretację, kulturę słowa, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Komisja wyróżniła następujące osoby:

      I miejsce Nikola K z kl. II

      II miejsce Julian P z kl. I

      III miejsce Alicja P z kl. II

      Wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy.

      Dziękujmy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!
       

    • Dzień sukienki i krawata.
     • Dzień sukienki i krawata.

     • Samorząd Uczniowski zaplanował serię wydarzeń z cyklu ,,Nie samą nauką żyje szkoła". Przedsięwzięcie ma na celu uczynić atmosferę w szkole jeszcze bardziej radosną. Pierwsze wydarzenie - Dzień sukienki i krawata miało miejsce 11 kwietnia. Uczniowie jak zawsze chętnie wzięli udział w wydarzeniu i pięknie się prezentowali. W tym dniu wszyscy uczniowie zaprezentowali równiż chusty z logiem szkoły, które zostały zakupione za pieniędze uzyskane  ze sprzedaży ozdób Bożonarodzeniowych. Będą one wykorzystywane na wycieczkach szkolnych.

    • Dzień czekolady
     • Dzień czekolady

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady.  Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie przez najmłodszych ale i nieco starszych. Jest uwielbiana i doceniana za swoje walory smakowe. Dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu, poprawia nastrój i koncentrację. Czekolady są: smakowe, gorzkie, mleczne, białe, nadziewane. Wszystkie pyszne niesłychanie. Dzisiaj nie zabrakło degustacji czekolady. W każdej z sal pojawiła się fontanna czekoladowa. Uczniowie przygotowali owocowe szaszłyki, które polewane były ciepłą czekoladą płynącą z fontanny. Było pysznie, czekoladowo i owocowo. Dziękujemy Panu Michałowi za zorganizowanie tego dnia, który dostarczył wszystkim wiele radości i słodkości.

     • Lista kandydatów-rekrutacja

     • Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025

       

       

      1. Filip Glanowski
      2. Łucja Grzebinoga
      3. Bruno Krzystanek
      4. Alan Odrobiński
      5. Adam Pustułka
      6. Szymon Stajniak

       

       

      W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego zgodnie z Art. 131. 1. Prawa Oświatowego: „Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.”      

       

       

       

                     

      Lista kandydatów niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025

       

      1. Franciszek Batko
      2. Iga Boszczyk
      3. Jakub Kiszka
      4. Szymon Seweryn
      5. Łukasz Wypart

       

       

       

       

      Trzy wnioski nie spełniają warunków formalnych - dzieci urodzone w 2022 r.

      Pozostało 1 wolne miejsce w Oddziale Przedszkolnym.

       

       

       

    • Konkurs na kartkę świąteczną.
     • Konkurs na kartkę świąteczną.

     • Informujemy, że Konkurs Plastyczno-Językowy "Kartka Wielkanocna w Języku Angielskim " został zakończony. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom . Wasze prace były niezwykle inspirujące i pełne kreatywności.

      Jury  miało niezwykle trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były wspaniałe. Jednakże, z przyjemnością ogłaszamy, że następujące prace zostały wyróżnione:

      Klasy I-III 

      miejsce I Jakub -  klasa 

      miejsce II Julian - klasa I  

      miejsce III Aleksander - klasa II 

      miejsce IV Karolina - klasa II

      Klasy IV-VII

      miejsce I Zuzanna - klasa V 

      miejsce II Diana - klasa IV   

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za wspaniałe wysiłki i talent artystyczny. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone po przerwie świątecznej.Dziękujemy jeszcze raz za udział w konkursie i za Waszą pasję do tworzenia!

      Z poważaniem,Urszula Musiał

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

     • Nareszcie nadeszła wiosna! W czwartek, 21 marca 2024, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach zielonych lub żółtych i symbolach wiosennych. Były śpiewy, wiosenne zagadki i mnóstwo zabawy. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest wykonanie kukły Marzanny. Aby tradycji stało się zadość Marzanna została uroczyście pożegnana. Uczniowie klas I-III  udali się na wiosenny spacer szukać wiosny. Następnie kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód wrócił do szkoły.

      21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasi uczniowie również pamiętali o tym i założyli dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami obarczonymi tą wadą genetyczną. Wykonali również niebieskie serca, odbijając na kartonie swoje dłonie. Potem przyczepili na drzwiach każdej klasy. Świętowali w ten sposób nie tylko powitanie wiosny, ale też Dzień Kolorowej Skarpetki

    • Warsztaty plastyczne
     • Warsztaty plastyczne

     • Każde zbliżające się święta to doskonała okazja do podarowania okolicznościowej kartki. Radość jest tym większa, jeśli spróbujemy wykonać ją własnoręcznie. Aby pielęgnować tradycję związaną z wykonywaniem kartek świątecznych 7 marca uczniowie z klas VI-VII wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Weronikę ze Środowiskowego Domu Samopomocy  w Woli Kalinowskiej. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy i stworzyli ciekawe dzieła, wykorzystując do tego różnorodne materiały. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wspólna plastyczna twórczość dała im mnóstwo uśmiechu i zabawy. Dziękujemy Kierownictwu i Pani Weronice za wspólnie spędzony czas.

       

    • Kolejne sukcesy naszych uczniów
     • Kolejne sukcesy naszych uczniów

     • W czwartek  Igor Rusek zakwalifikował się do rozgrywek wojewódzkich w tenisie stołowym. Maksymilian Żak zdobyl  2 miejsce w turnieju wiedzy pożarniczym na etapie gminnym. Amelia Salawa oraz Błażej Duda dostali się do etapu wojewódzkiego w konkursie plastycznym o straży pożarnej.

       

       

       

       

       

    • Zwierzęta egzotyczne/ Kosmos
     • Zwierzęta egzotyczne/ Kosmos

     •  

      Dwa tygodnie temu dzieci zdobywały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych. Poznały wygląd wybranych zwierząt, ich sposób życia oraz naturalne środowisko, z którego pochodzą.

      Dzieci wiedzą, że te zwierzęta poza ich naturalnym środowiskiem możemy spotkać w ZOO. Pani Jadzia zrobiła  przedszkolakom makietę sensoryczną ZOO, by bardziej przybliżyć dzieciom świat dzikich zwierząt.

      Wiadomo, że wszystko, czego doświadcza dziecko i co poznaje, dzieje się poprzez zabawę. To w zabawie dziecko poznaje świat. Dotyk jest nieodzownym elementem codzienności małego człowieka. By doświadczyć i poznać, dziecko musi posmakować, poczuć, dotknąć. Mata przypadła przedszkolakom do gustu i bawią się przy niej na co dzień. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, dlatego łatwo opowiadały o nich. Co możemy zauważyć na załączonych filmikach. Temat szczególnie zainteresował Helenkę, która w profesjonalny sposób opowiadała o każdym zwierzątku. 

      Omawiając jeden z tematów jakim był temat ,,Sawanna " przedszkolaki wraz z Panią Małgosią wykonały pracę plastyczną, która polegała na stworzeniu przez dzieci makiety przedstawiającej Sawannę. Dzieci na początku wysłuchały opowiadania o tym, co znajduje się na Sawannie, jakie żyją na niej zwierzęta oraz jaki panuje tam krajobraz, a następnie za pomocą wybranych materiałów tworzyły wspólnie makietę. Dzieci podzieliły się pracą, każde z nich wykonało odpowiedni element potrzebny do umieszczenia go w pracy. Przedszkolaki dzięki temu zadaniu zarówno zdobyły wiedzę, kształtowały wyobraźnię, jak i świetnie się bawiły.

      W minionym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu zgłębialiśmy tematy związane z kosmosem. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat planet, nazw, wielkości, jak również ich kolejność w Układzie Słonecznym.

      Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki poznały nazwy wszystkich ośmiu planet, dowiedziały się, czym jest orbita i w jaki sposób planety poruszają się dookoła Słońca. Rozwiązywały zagadki słowne o poszczególnych planetach i zrozumiały, do czego służy teleskop oraz stacja kosmiczna. Kim jest astronauta i kiedy odbył się pierwszy lot na księżyc. Zajęcia były wyjątkowe, bo okazało się że dzieci bardzo zainteresował temat kosmosu. Szczególnie zainteresował Błażejka, który posiadł niesamowitą wiedzę na ten temat. Wszyscy bardzo uważnie słuchali pani i wspaniale opowiadali wykorzystując tablicę multimedialną ze wszystkimi szczegółami o kosmicznych ciekawostkach, co można zaobserwować na prezentowanych filmikach. Podczas zajęć plastyczno-technicznych przedszkolaczki wykonały rakiety oraz astronautów.

      Drodzy Rodzice, podczas zajęć w przedszkolu zgłębiliśmy kilka kosmicznych tajemnic. W miarę możliwości kontynuujcie z dziećmi ten temat, wpatrujcie się w nocne niebo i obserwujcie zmiany wyglądu Księżyca. 

       

    • Dzień Żołnierzy Wyklętych
     • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     • Kiedy Europa po 8 maja 1945 roku cieszyła się z zakończenia działań wojennych i jej mieszkańcy zaczęli odbudowę swoich zniszczonych krajów, w Polsce władzę zaczęli przejmować komuniści przy silnym wsparciu ZSRR. Nie wszyscy Polacy wyrazili zgodę na ten stan i nie złożyli broni mimo aktu kapitulacji Niemiec tylko zmienił się wróg Polski. Dla upamiętnienia niezłomności żołnierzy walczących z komunistyczną władzą 13 lat temu zostało ustanowione święto państwowe – Dzień Żołnierzy Wyklętych. 1 marca w Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej odbył się apel upamiętniający to święto państwowe ustanowione w 2011 roku Uczniowie starszych klas przypomnieli, jak była jego geneza i kim byli bohaterowie tego dnia. Apel był również  okazją do wręczenia dyplomów i podziękowania za udział w XXIX Wojewódzkim Konkursie  Biblijnym- etap dekanalny.

    • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka
     • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

     • Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi przyjaciółmi.

      Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizacja choinki szkolnej połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka.  W tym roku choinka szkolna odbyła się 10 lutego tym samym otwierając symbolicznie okres ferii zimowych. Z radością przywitaliśmy rodziców, dziadków, rodzeństwo , sympatyków szkoły oraz przedstawicieli władzy na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego- Panem Łukaszem Smółką oraz  Wójtem Gminy Sułoszowa- Panem Stanisławem Gorajczykiem.

      Uroczystość otworzyli, jako pierwsi przedszkolaki przenosząc zgromadzonych gości w baśń H.Ch. Andersena „ Dziewczynka z zapałkami”. Następnie dzieci z koła artystycznego klas 1-3 odegrały baśń „ Brzydkie kaczątko”. Młodsze klasy zaprezentowały montaż słowno muzyczny- koncert życzeń dla Babci i Dziadka.  Po młodszych nadszedł czas na starszych artystów z koła teatralnego klas IV- VII którzy wystawili imponujący spektakl „ Mały książę”. Czas przerw po między przedstawieniami umilał zgromadzonym  absolwent naszej szkoły Piotr Wawro,  który grał na akordeonie w towarzystwie swojej siostry.

      Kolejny ważny moment tego dnia zapowiedziała pani Dyrektor- Magdalena Szlachta zapraszając na salę gościa specjalnego św. Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Radości było co niemiara, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

      Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa choinkowa przy dźwiękach muzyki, które porwały do tańca wszystkie dzieci zarówno młodsze, jak i starsze oraz rodziców. Wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców uczniów i przedszkolaków.

      Dziękujemy Gościom za przybycie, Radzie Rodziców i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości.

      Miłe chwile zostały uwiecznione na nagraniach i zdjęciach wykonanych przez uczniów starszych klas na sprzęcie otrzymanym przez Szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do miłych wspomnień przy zdjęciach.

       

    • Konkurs strażacki.
     • Konkurs strażacki.

     • Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Troje uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

    • Tłusty czwartek.
     • Tłusty czwartek.

     • 8 lutego w naszej szkole pożegnaliśmy karnawał z wielkim rozmachem. Z tej wyjątkowej okazji świętowaliśmy Tłusty Czwartek, a atmosfera była pełna radości i zabawy. Uczniowie mieli możliwość uwiecznienia tych chwil dzięki pamiątkowym zdjęciom z pączkowej fotobudki. Dodatkowo, podczas przerw, wszyscy entuzjaści karnawałowej atmosfery rywalizowali w pączkowej wersji klasycznej gry UNO.

      Niezwykły gest Rady Rodziców sprawił, że świętowanie było jeszcze smaczniejsze – ufundowali oni pyszne faworki, które z pewnością umiliły czas uczniom. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, Tłusty Czwartek stał się niezapomnianym wydarzeniem, pełnym uśmiechów i wspólnych chwil.

    • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
     • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU

     •  

            Informuje się mieszkańców Gminy Sułoszowa o zapisach dzieci na dyżur wakacyjny.        Zapisy dotyczą dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2023/24.

            W  miesiącu lipcu dyżur wakacyjny  pełni Przedszkole w Wielmoży,                                    a w miesiącu sierpniu Przedszkole w Sułoszowej.                                                                     

             Zapisy będą trwały od 4-8 marca 2024 r.

         Każde przedszkole dysponuje 50 miejscami, czyli będą 2 grupy po 25 dzieci.          

         I gr. od 7:00-16:00,  

         II  gr. od 8:00–15:00.

        Kryteria naboru:

      1. Rodzice pracujący i samotnie wychowujący dziecko oraz rodzina zastępcza  – 100 pkt.
      2. Niepełnosprawność dziecka, rodzica - 100 pkt.
      3. Rodzice pracujący zawodowo (zaświadczenia z zakładu pracy o stałym zatrudnieniu) - 30 pkt.
      4. Rodzice posiadający gospodarstwo rolne powyżej 5 hektarów lub dział specjalny produkcji rolnej (zaświadczenie z Gminy) – 30 pkt.
      5. Rodzeństwo w przedszkolu – 20 pkt.

      Wraz z zapisem dziecka należy złożyć wyżej wymienione dokumenty osobiście w sekretariatach przedszkoli bądź drogą e-mailową.

      Przedszkole w Wielmoży spwielmoza@poczta.onet.pl, tel. 12 389-70-68

      Przedszkole w Sułoszowej przedszkole.suloszowa@poczta.onet.pl, tel. 12 389-60-63

       

      Natomiast, w razie większej ilości złożonych kart niż dysponowanych przez Przedszkola miejsc będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń. 

      W miarę wolnych miejsc, będą przyjmowane dzieci z listy rezerwowej

      .Karta_wakacyjna_(2).docxKarta_wakacyjna_(2).docx