• Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka
     • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

     • Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi przyjaciółmi.

      Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizacja choinki szkolnej połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka.  W tym roku choinka szkolna odbyła się 10 lutego tym samym otwierając symbolicznie okres ferii zimowych. Z radością przywitaliśmy rodziców, dziadków, rodzeństwo , sympatyków szkoły oraz przedstawicieli władzy na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego- Panem Łukaszem Smółką oraz  Wójtem Gminy Sułoszowa- Panem Stanisławem Gorajczykiem.

      Uroczystość otworzyli, jako pierwsi przedszkolaki przenosząc zgromadzonych gości w baśń H.Ch. Andersena „ Dziewczynka z zapałkami”. Następnie dzieci z koła artystycznego klas 1-3 odegrały baśń „ Brzydkie kaczątko”. Młodsze klasy zaprezentowały montaż słowno muzyczny- koncert życzeń dla Babci i Dziadka.  Po młodszych nadszedł czas na starszych artystów z koła teatralnego klas IV- VII którzy wystawili imponujący spektakl „ Mały książę”. Czas przerw po między przedstawieniami umilał zgromadzonym  absolwent naszej szkoły Piotr Wawro,  który grał na akordeonie w towarzystwie swojej siostry.

      Kolejny ważny moment tego dnia zapowiedziała pani Dyrektor- Magdalena Szlachta zapraszając na salę gościa specjalnego św. Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Radości było co niemiara, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

      Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa choinkowa przy dźwiękach muzyki, które porwały do tańca wszystkie dzieci zarówno młodsze, jak i starsze oraz rodziców. Wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców uczniów i przedszkolaków.

      Dziękujemy Gościom za przybycie, Radzie Rodziców i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości.

      Miłe chwile zostały uwiecznione na nagraniach i zdjęciach wykonanych przez uczniów starszych klas na sprzęcie otrzymanym przez Szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do miłych wspomnień przy zdjęciach.

       

    • Konkurs strażacki.
     • Konkurs strażacki.

     • Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Troje uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

    • Tłusty czwartek.
     • Tłusty czwartek.

     • 8 lutego w naszej szkole pożegnaliśmy karnawał z wielkim rozmachem. Z tej wyjątkowej okazji świętowaliśmy Tłusty Czwartek, a atmosfera była pełna radości i zabawy. Uczniowie mieli możliwość uwiecznienia tych chwil dzięki pamiątkowym zdjęciom z pączkowej fotobudki. Dodatkowo, podczas przerw, wszyscy entuzjaści karnawałowej atmosfery rywalizowali w pączkowej wersji klasycznej gry UNO.

      Niezwykły gest Rady Rodziców sprawił, że świętowanie było jeszcze smaczniejsze – ufundowali oni pyszne faworki, które z pewnością umiliły czas uczniom. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, Tłusty Czwartek stał się niezapomnianym wydarzeniem, pełnym uśmiechów i wspólnych chwil.

    • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
     • ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU

     •  

            Informuje się mieszkańców Gminy Sułoszowa o zapisach dzieci na dyżur wakacyjny.        Zapisy dotyczą dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2023/24.

            W  miesiącu lipcu dyżur wakacyjny  pełni Przedszkole w Wielmoży,                                    a w miesiącu sierpniu Przedszkole w Sułoszowej.                                                                     

             Zapisy będą trwały od 4-8 marca 2024 r.

         Każde przedszkole dysponuje 50 miejscami, czyli będą 2 grupy po 25 dzieci.          

         I gr. od 7:00-16:00,  

         II  gr. od 8:00–15:00.

        Kryteria naboru:

      1. Rodzice pracujący i samotnie wychowujący dziecko oraz rodzina zastępcza  – 100 pkt.
      2. Niepełnosprawność dziecka, rodzica - 100 pkt.
      3. Rodzice pracujący zawodowo (zaświadczenia z zakładu pracy o stałym zatrudnieniu) - 30 pkt.
      4. Rodzice posiadający gospodarstwo rolne powyżej 5 hektarów lub dział specjalny produkcji rolnej (zaświadczenie z Gminy) – 30 pkt.
      5. Rodzeństwo w przedszkolu – 20 pkt.

      Wraz z zapisem dziecka należy złożyć wyżej wymienione dokumenty osobiście w sekretariatach przedszkoli bądź drogą e-mailową.

      Przedszkole w Wielmoży spwielmoza@poczta.onet.pl, tel. 12 389-70-68

      Przedszkole w Sułoszowej przedszkole.suloszowa@poczta.onet.pl, tel. 12 389-60-63

       

      Natomiast, w razie większej ilości złożonych kart niż dysponowanych przez Przedszkola miejsc będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń. 

      W miarę wolnych miejsc, będą przyjmowane dzieci z listy rezerwowej

      .Karta_wakacyjna_(2).docxKarta_wakacyjna_(2).docx

       

                 

    • Bal Karnawałowy w naszej szkole.
     • Bal Karnawałowy w naszej szkole.

     • W środę 31 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Sale wyglądały inaczej niż zwykle, zamieniły się w prawdziwe sale balowe. Wszystkie udekorowane kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcały do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, rycerzy i smoków, był Mario Bros, były księżniczki, biedronki i różne inne postacie, których nie sposób wymienić. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek.

    • Nowy Rok w przedszkolu
     • Nowy Rok w przedszkolu

     •  

      Zwierzęta zimą

      Z początkiem roku dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jak zwierzęta radzą sobie podczas zimowych dni. Przedszkolaki potrafią wskazać, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które są aktywne całą zimę. 

      Znają też ptaki, które odlatują do ciepłych krajów oraz te, które zimują w Polsce. Dzieci nauczyły się rozróżniać wróbla, gila, sikorkę i wronę.  Wiedzą jak należy pomagać zwierzętom podczas tego trudnego dla nich okresu. Przedszkolaczki przygotowywały pokarm dla ptaków i zorganizowały ptasią stołówkę na naszym przedszkolnym podwórku.

      Inaczej sprawa ma się u zwierząt leśnych, którym pomagają panowie leśniczy. Tematyka stała się doskonałą okazją do poznania charakteru zawodu leśniczego oraz niektórych obowiązków wynikających bezpośrednio z pełnienia tej wymagającej profesji. Dzieciaki dowiedziały się czym różnią się karmnik i paśnik, co to jest lizawka, jakie pożywienie preferują wybrane gatunki zwierząt.

      Kraina lodu

      W kolejnym tygodniu przedszkolaczki wybrały się w podróż do krainy lodu.  Początkiem tej wyprawy była zabawa makietą sensoryczną, stworzona przez panią Jadzię, by zobrazować, przybliżyć dzieciom jak wygląda lodowa kraina, by zachęcić dzieci do odkrywania, eksplorowania i rozwijania swoich zmysłów; m.in. rozwój słuchu, wzroku i dotyku, by rozwijać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, to edukacja poprzez zabawę.

      Dzieci poznały położenie obszaru Antarktydy i Arktyki na kuli ziemskiej. Obejrzały prezentacje multimedialne dzięki, którym poznały żyjące tam zwierzęta, ludność jak i sam wygląd tych mroźnych krain. Na globusie wskazywały bieguny.

      Zapoznały się z nazwami i wyglądem zwierząt z krajów o zimnym klimacie, m.in. foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne itp. Dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta potrafią przystosować się do trudnych warunków bytowania. Jak w trudnych warunkach klimatycznych radzą  sobie ludzie –Eskimosi oraz kto mieszka na biegunie południowym.

      Zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków. Słuchali bardzo uważnie i co najważniejsze podjęli próby samodzielnej prezentacji. Co możemy zauważyć na dołączonych prezentacjach.