• Konkurs na kartkę świąteczną.
     • Konkurs na kartkę świąteczną.

     • Informujemy, że Konkurs Plastyczno-Językowy "Kartka Wielkanocna w Języku Angielskim " został zakończony. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom . Wasze prace były niezwykle inspirujące i pełne kreatywności.

      Jury  miało niezwykle trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były wspaniałe. Jednakże, z przyjemnością ogłaszamy, że następujące prace zostały wyróżnione:

      Klasy I-III 

      miejsce I Jakub -  klasa 

      miejsce II Julian - klasa I  

      miejsce III Aleksander - klasa II 

      miejsce IV Karolina - klasa II

      Klasy IV-VII

      miejsce I Zuzanna - klasa V 

      miejsce II Diana - klasa IV   

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za wspaniałe wysiłki i talent artystyczny. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone po przerwie świątecznej.Dziękujemy jeszcze raz za udział w konkursie i za Waszą pasję do tworzenia!

      Z poważaniem,Urszula Musiał

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

     • Nareszcie nadeszła wiosna! W czwartek, 21 marca 2024, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach zielonych lub żółtych i symbolach wiosennych. Były śpiewy, wiosenne zagadki i mnóstwo zabawy. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest wykonanie kukły Marzanny. Aby tradycji stało się zadość Marzanna została uroczyście pożegnana. Uczniowie klas I-III  udali się na wiosenny spacer szukać wiosny. Następnie kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód wrócił do szkoły.

      21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasi uczniowie również pamiętali o tym i założyli dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami obarczonymi tą wadą genetyczną. Wykonali również niebieskie serca, odbijając na kartonie swoje dłonie. Potem przyczepili na drzwiach każdej klasy. Świętowali w ten sposób nie tylko powitanie wiosny, ale też Dzień Kolorowej Skarpetki

    • Warsztaty plastyczne
     • Warsztaty plastyczne

     • Każde zbliżające się święta to doskonała okazja do podarowania okolicznościowej kartki. Radość jest tym większa, jeśli spróbujemy wykonać ją własnoręcznie. Aby pielęgnować tradycję związaną z wykonywaniem kartek świątecznych 7 marca uczniowie z klas VI-VII wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Weronikę ze Środowiskowego Domu Samopomocy  w Woli Kalinowskiej. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy i stworzyli ciekawe dzieła, wykorzystując do tego różnorodne materiały. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wspólna plastyczna twórczość dała im mnóstwo uśmiechu i zabawy. Dziękujemy Kierownictwu i Pani Weronice za wspólnie spędzony czas.

       

    • Kolejne sukcesy naszych uczniów
     • Kolejne sukcesy naszych uczniów

     • W czwartek  Igor Rusek zakwalifikował się do rozgrywek wojewódzkich w tenisie stołowym. Maksymilian Żak zdobyl  2 miejsce w turnieju wiedzy pożarniczym na etapie gminnym. Amelia Salawa oraz Błażej Duda dostali się do etapu wojewódzkiego w konkursie plastycznym o straży pożarnej.

       

       

       

       

       

    • Zwierzęta egzotyczne/ Kosmos
     • Zwierzęta egzotyczne/ Kosmos

     •  

      Dwa tygodnie temu dzieci zdobywały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych. Poznały wygląd wybranych zwierząt, ich sposób życia oraz naturalne środowisko, z którego pochodzą.

      Dzieci wiedzą, że te zwierzęta poza ich naturalnym środowiskiem możemy spotkać w ZOO. Pani Jadzia zrobiła  przedszkolakom makietę sensoryczną ZOO, by bardziej przybliżyć dzieciom świat dzikich zwierząt.

      Wiadomo, że wszystko, czego doświadcza dziecko i co poznaje, dzieje się poprzez zabawę. To w zabawie dziecko poznaje świat. Dotyk jest nieodzownym elementem codzienności małego człowieka. By doświadczyć i poznać, dziecko musi posmakować, poczuć, dotknąć. Mata przypadła przedszkolakom do gustu i bawią się przy niej na co dzień. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, dlatego łatwo opowiadały o nich. Co możemy zauważyć na załączonych filmikach. Temat szczególnie zainteresował Helenkę, która w profesjonalny sposób opowiadała o każdym zwierzątku. 

      Omawiając jeden z tematów jakim był temat ,,Sawanna " przedszkolaki wraz z Panią Małgosią wykonały pracę plastyczną, która polegała na stworzeniu przez dzieci makiety przedstawiającej Sawannę. Dzieci na początku wysłuchały opowiadania o tym, co znajduje się na Sawannie, jakie żyją na niej zwierzęta oraz jaki panuje tam krajobraz, a następnie za pomocą wybranych materiałów tworzyły wspólnie makietę. Dzieci podzieliły się pracą, każde z nich wykonało odpowiedni element potrzebny do umieszczenia go w pracy. Przedszkolaki dzięki temu zadaniu zarówno zdobyły wiedzę, kształtowały wyobraźnię, jak i świetnie się bawiły.

      W minionym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu zgłębialiśmy tematy związane z kosmosem. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat planet, nazw, wielkości, jak również ich kolejność w Układzie Słonecznym.

      Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki poznały nazwy wszystkich ośmiu planet, dowiedziały się, czym jest orbita i w jaki sposób planety poruszają się dookoła Słońca. Rozwiązywały zagadki słowne o poszczególnych planetach i zrozumiały, do czego służy teleskop oraz stacja kosmiczna. Kim jest astronauta i kiedy odbył się pierwszy lot na księżyc. Zajęcia były wyjątkowe, bo okazało się że dzieci bardzo zainteresował temat kosmosu. Szczególnie zainteresował Błażejka, który posiadł niesamowitą wiedzę na ten temat. Wszyscy bardzo uważnie słuchali pani i wspaniale opowiadali wykorzystując tablicę multimedialną ze wszystkimi szczegółami o kosmicznych ciekawostkach, co można zaobserwować na prezentowanych filmikach. Podczas zajęć plastyczno-technicznych przedszkolaczki wykonały rakiety oraz astronautów.

      Drodzy Rodzice, podczas zajęć w przedszkolu zgłębiliśmy kilka kosmicznych tajemnic. W miarę możliwości kontynuujcie z dziećmi ten temat, wpatrujcie się w nocne niebo i obserwujcie zmiany wyglądu Księżyca. 

       

    • Dzień Żołnierzy Wyklętych
     • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     • Kiedy Europa po 8 maja 1945 roku cieszyła się z zakończenia działań wojennych i jej mieszkańcy zaczęli odbudowę swoich zniszczonych krajów, w Polsce władzę zaczęli przejmować komuniści przy silnym wsparciu ZSRR. Nie wszyscy Polacy wyrazili zgodę na ten stan i nie złożyli broni mimo aktu kapitulacji Niemiec tylko zmienił się wróg Polski. Dla upamiętnienia niezłomności żołnierzy walczących z komunistyczną władzą 13 lat temu zostało ustanowione święto państwowe – Dzień Żołnierzy Wyklętych. 1 marca w Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej odbył się apel upamiętniający to święto państwowe ustanowione w 2011 roku Uczniowie starszych klas przypomnieli, jak była jego geneza i kim byli bohaterowie tego dnia. Apel był również  okazją do wręczenia dyplomów i podziękowania za udział w XXIX Wojewódzkim Konkursie  Biblijnym- etap dekanalny.