• Święta Majowe
     • Święta Majowe

     • 25 kwietnia odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uczniowie śpiewali  pieśni patriotyczne,
      a następnie przypomnieli treści historyczne związane z tym ważnym wydarzeniem. Pod koniec uroczystości Pani dyr. Magdalena Szlachta przeprowadziła z uczniami  krótki quiz w celu utrwalenia usłyszanych informacji. Po zaśpiewaniu Hymnu Szkoły uczniowie rozeszli się do klas. Organizatorami byli Pani Urszula Musiał oraz Pan Kamil Białaś.

    • Wspólne śniadanie
     • Wspólne śniadanie

     • 24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. To właśnie ono dostarcza nam energii na cały dzień, a nasz metabolizm rozkręca się po nocy. Warto pamiętać, że śniadanie to nie tylko kwestia nawyku, ale także wpływa na nasze zdrowie i kondycję intelektualną. Pełnowartościowe śniadanie dostarcza organizmowi glukozę, która pobudza mózg do pracy, poprawia koncentrację, pamięć oraz odporność. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby codziennie zaczynać dzień od zdrowego posiłku.
      Pamiętajmy, że śniadanie to klucz do dobrego samopoczucia i efektywności w ciągu dnia.

      W ramach Europejskiego Dnia Śniadania, uczniowie naszej szkoły zjedli wspólnie drugie śniadanie, a co wchodziło w jego skład sami zobaczcie.

       

    • Pomoc dla uchodźców
     • Pomoc dla uchodźców

     • Nasz Zespół Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej składa się ze Szkoły Podstawowej im. W. Szafera oraz ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Od ponad dwóch lat udzielamy gościny i wsparcia uchodźcom z wojennej Ukrainy. W naszych działaniach towarzyszą nam nadal Gmina Sułoszowa oraz ludzie dobrej woli. Choć zapał pomocowy nieco się zmniejszył nadal zdarza się, że ktoś zechce wesprzeć naszych mieszkańców i uczniów dotkniętych koszmarem wojny. Kolejny już raz odwiedziła mieszkańców schroniska Pani Ania i wraz z mężem przywieźli produkty uzupełniające codzienne funkcjonowanie (środki czystości, produkty spożywcze, itp.) W imieniu ZPO oraz obdarowanych serdecznie dziękujemy.

    • Dzień Ziemi.
     • Dzień Ziemi.

     • Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Dzień Ziemi ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie jego idea zrodziła się w roku 1969 wśród osób walczących z wyciekiem ropy naftowej u wybrzeży miasta Santa Barbara w stanie Kalifornia.

      Obchodom Dnia Ziemi co roku przyświeca inne hasło. Hasło przewodnie Dnia Ziemi w 2024 to: „MNIEJSZY ŚLAD-LEPSZY ŚWIAT ”.

      Nasza szkoła znajduje się w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego i od wielu lat promuje postawy proekologiczne. Dla nas 22 kwietnia to jeszcze jedno ważne święto – Dzień Patrona. Od 1996 roku patronem naszej szkoły jest profesor Władysław Szafer- człowiek, który kochał przyrodę i całe życie walczył o jej ochronę. Aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę, każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego największego święta ekologicznego na świecie. Jak co roku przygotowaniom do świąt towarzyszyły liczne konkursy, spotkania edukacyjne oraz zajęcia kół zainteresowań, których efekty były zaprezentowane na naszej szkolnej uroczystości. Uczniowie przedstawili edukacyjną scenkę ekologiczną. Wszyscy doskonale bawili się śpiewając piosenki ,które promowały naszą Ziemię i starania, jakie podejmujemy, by dbać o naszą planetę i jej środowisko naturalne. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentacje o Władysławie Szaferze ,parkach narodowych w Polsce oraz o Ojcowskim Parku Narodowym. Te nasze coroczne działania mają na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i inspirowanie  ich do życia w zgodzie z naturą. Jest już naszą szkolną tradycją ,że świętowanie Dnia Ziemi i Dnia Patrona kończymy wycieczką do Ojcowskiego Parku Narodowego. W tym roku niesprzyjająca pogoda nam to uniemożliwiła. Wycieczka została odłożona na maj.

      Uroczystość została uwieczniona  na zdjęciach wykonanych aparatem z projektu ,,Laboratoria Przyszłości" i była wspomagana  dzięki sprzętowi nagłaśniającemu.

      Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie

      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

    • Wizyta w teatrze
     • Wizyta w teatrze

     • Kwiecień, plecień … Mamy jak w przysłowiu. Zimno. Ale nas rozgrzewały emocje i oczekiwania. W ten zimny kwietniowy poniedziałek wybrałyśmy się, klasa VII z opiekunkami (polonistką i wychowawczynią) do Krakowa. Przygoda rozpoczęła się od przejścia na przystanek, ponieważ ten wyjazd miał jeszcze jeden, trochę nietypowy (jak na wyjazdy szkolne), element edukacyjny: trenowałyśmy wykorzystywanie komunikacji publicznej. Najpierw lokalny MINIBUS, później tramwaj krakowskiego MPK, a w drodze powrotnej w odwrotnej kolejności. Przybyłyśmy, zobaczyłyśmy, ... „Dziady” we Współczesnym w Krakowie. Na wrażenia i refleksje przyjdzie jeszcze czas, bo przygoda z żywym teatrem i zabytkami starego Krakowa będzie miała ciąg dalszy w trakcie lekcji w szkole w postaci omawiania, opisywania i podobnych działań. W czasie spaceru ulicami Krakowa i podziwiania uroków uliczek, Rynków Małego i Głównego oraz  Plant nikt nie myślał o lekcjach w szkole. Korzystałyśmy z uroków miasta. O dokładniejsze informacje i wrażenia trzeba pytać uczestniczki. (Zdjęcie ze strony teatru)

    • Konkurs
     • Konkurs

     • Uczniowie z Zespołu Placówek w Woli Kalinowskiej uczestniczyli w projekcie „Nie ryzykuje, nie biorę”.  Organizatorem konkursu jest Szpital Kliniczny im. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Uczniowie przygotowali pracę konkursową w formie filmu krótkometrażowego na temat - kształtowania świadomości i postaw oraz  niebezpieczeństw  i zagrożeń jakie stwarza zażywanie substancji psychoaktywnych.

     • Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego

     • Wola Kalinowska 22.04.2024r.

       

       

      Lista kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025.

       

      1.  Filip Glanowski
      2.  Łucja Grzebinoga
      3.  Bruno Krzystanek
      4.  Alan Odrobiński
      5.  Szymon Stajniak

       

       

      Lista kandydatów nie przyjętych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025.

      1.  Adam Pustułka

       

    • Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski

     • 17 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs recytatorski w naszej szkole.
       Celem  konkursu była: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
      Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Uczestnicy prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
       Prezentacje oceniane były przez jury, które brało pod uwagę: dobór repertuaru,
      interpretację, kulturę słowa, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Komisja wyróżniła następujące osoby:

      I miejsce Nikola K z kl. II

      II miejsce Julian P z kl. I

      III miejsce Alicja P z kl. II

      Wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy.

      Dziękujmy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!
       

    • Dzień sukienki i krawata.
     • Dzień sukienki i krawata.

     • Samorząd Uczniowski zaplanował serię wydarzeń z cyklu ,,Nie samą nauką żyje szkoła". Przedsięwzięcie ma na celu uczynić atmosferę w szkole jeszcze bardziej radosną. Pierwsze wydarzenie - Dzień sukienki i krawata miało miejsce 11 kwietnia. Uczniowie jak zawsze chętnie wzięli udział w wydarzeniu i pięknie się prezentowali. W tym dniu wszyscy uczniowie zaprezentowali równiż chusty z logiem szkoły, które zostały zakupione za pieniędze uzyskane  ze sprzedaży ozdób Bożonarodzeniowych. Będą one wykorzystywane na wycieczkach szkolnych.

    • Dzień czekolady
     • Dzień czekolady

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady.  Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie przez najmłodszych ale i nieco starszych. Jest uwielbiana i doceniana za swoje walory smakowe. Dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu, poprawia nastrój i koncentrację. Czekolady są: smakowe, gorzkie, mleczne, białe, nadziewane. Wszystkie pyszne niesłychanie. Dzisiaj nie zabrakło degustacji czekolady. W każdej z sal pojawiła się fontanna czekoladowa. Uczniowie przygotowali owocowe szaszłyki, które polewane były ciepłą czekoladą płynącą z fontanny. Było pysznie, czekoladowo i owocowo. Dziękujemy Panu Michałowi za zorganizowanie tego dnia, który dostarczył wszystkim wiele radości i słodkości.

     • Lista kandydatów-rekrutacja

     • Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025

       

       

      1. Filip Glanowski
      2. Łucja Grzebinoga
      3. Bruno Krzystanek
      4. Alan Odrobiński
      5. Adam Pustułka
      6. Szymon Stajniak

       

       

      W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego zgodnie z Art. 131. 1. Prawa Oświatowego: „Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.”      

       

       

       

                     

      Lista kandydatów niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Woli Kalinowskiej na rok szkolny 2024/2025

       

      1. Franciszek Batko
      2. Iga Boszczyk
      3. Jakub Kiszka
      4. Szymon Seweryn
      5. Łukasz Wypart

       

       

       

       

      Trzy wnioski nie spełniają warunków formalnych - dzieci urodzone w 2022 r.

      Pozostało 1 wolne miejsce w Oddziale Przedszkolnym.