• Listopad i grudzień w przedszkolu
     • Listopad i grudzień w przedszkolu

     • Listopad to bardzo ważny miesiąc dla wszystkich Polaków. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. 
       
      W naszym, przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały uroczysty występ. Ten dzień był doskonałą okazją do opowiedzenia dzieciom o historii ich kraju i bardzo dobrą lekcją patriotyzmu. 
       
      Przedszkolaki w tym dniu przypominały sobie informacje związane z Polską, legendami, symbolami narodowymi. Omawialiśmy legendy dotyczące powstania państwa polskiego "O Lechu, Czechu i Rusie", a także "Wars i Sawa" czy "Smok Wawelski".   
       
      25 listopada jak co roku świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały postaci różnych misi z bajek. 
       
      Listopad zakończył się tradycyjnie wróżbami andrzejkowymi. Miesiąc ten pożegnaliśmy z wielką radością i z oczekiwaniem przywitaliśmy grudzień, który pełen był mikołajkowych niespodzianek.  
       
      Na początku grudnia rozmawialiśmy o święcie górników, czyli o “Barbórce”. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstał węgiel, kto to jest górnik, co to jest biały skarb ziemi oraz poznały legendę o Kopalni soli w Wieliczce. Temat dinozaurów dla wielu przedszkolaków był ulubionym tematem w tych dniach. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w tematyce tych charakterystycznych stworzeń. Wiedzą, jak żyły, jak wyglądały, co jadły. Każdy przedszkolak miał możliwość zmienić się w paleontologa i odkopać szczątki dinozaura. Dzieci wiedzą, że jest to bardzo żmudna i męcząca praca, gdyż im samym zajęło 3 dni, by odkopać wszystkie elementy dinozaura. Przedszkolaki również ćwiczyły motorykę małą zmieniając się w małych mechaników skręcając dinozaury.  
       
      Doczekaliśmy się… w naszej sali pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Dzieci ubrały choinkę, a to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych, którą nasze przedszkolaki podtrzymały. Drzewko świąteczne było przepiękne. 
       
      Jak to w grudniu często myśleliśmy o Mikołaju i czy znajdzie czas, żeby nas odwiedzić. Mikołaj o nas pamiętał i 6 grudnia zostawił po sobie ślady, bo bardzo się spieszył, a pod choinką zostawił prezent dla każdego dziecka. Upominki sprawiły dzieciom wielką radość.  
       
      Miesiąc zakończyliśmy warsztatami bożonarodzeniowymi. Dzieci wraz z paniami udekorowały upieczone pierniczki. Przedszkolaki wykonały również świąteczne kartki. Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło poznać różnorodne techniki plastyczne oraz wykazanie się dużą kreatywnością i pomysłowością. 
       
    • Spotkanie z kolędą. Wyniki konkursów.
     • Spotkanie z kolędą. Wyniki konkursów.

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O taką atmosferę w naszej szkole przez cały przedświąteczny tydzień zadbali uczniowie, z Rady Uczniowskiej umilając nam każdą przerwę piękną świąteczną muzyką odtwarzaną na sprzęcie zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

      W czwartek samorząd szkolny nagrał film z życzeniami z okazji świąt, Igor go zmontował, a następnie został opublikowany na stronie oraz szkolnym facebook. W piątek uczniowie kl. IV-V przygotowali piękny występ artystyczny, do którego dołączyła się cała społeczność szkolna śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy przy akompaniamencie saksofonu, fletów  oraz akordeonu.

      Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia: Spokojnego i radosnego świętowania, by ten grudniowy czas był spędzony w ciepłej atmosferze, by nadchodzący Nowy Rok przyniósł zdrowie i szczęście! Po radosnym przygotowaniu nadszedł czas na wigilijną zadumę.

      Informacje o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

      Spotkanie z kolędą było również okazją do rozdania nagród z dwóch konkursów. Pierwszy był Konkurs na" Najlepszą ozdobę  Bożonarodzeniową" a drugi to Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Wyniki z pierwszego konkursu były już podane we  wcześniejszym poście. W drugim konkursie wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VIII. Wyróżnienia w pierwszej kategorii otrzymali Antoni i Aurelia Musiał , Ignacy i Julian  Przywara, Jakub Lelek oraz Aleksander Wiktor.

       W kategorii klas starszych II miejsce zajęła Magdalena Katarzyńska, III miejsce zajęła Emilia Dratwa natomiast wyróżnienie Zuzanna Mosurek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Wyniki konkursu
     • Wyniki konkursu

     • Szanowni Państwo Chcieliśmy podziękować wszystkim biorącym udział w Konkursie "Najlepsza ozdoba Bożonarodzeniowa". Mamy nadzieję, że był to dobrze wykorzystany czas na wspólne tworzenie tak pięknych prac konkursowych. Wykonane przez Państwa i dzieci prace przerosły nasze oczekiwania. Wpłynęło około 40 prac konkursowych. Wybór był naprawdę bardzo trudny. Wyniki konkursu:. OP I miejsce - Błażej Duda II miejsce - Wojciech Szymczyk III miejsce - Oliwia Przydział. Klasy I-III I miejsce - Jakub Lelek II miejsce - Karolina Szymczyk III miejsce - Dorota Przywara Klasy IV-VII I miejsce - Zuzanna Mosurek II miejsce - Amelia Salawa III miejsce - Magdalena Katarzyńska Zwycięzcom gratulujemy!!! Nagrody zostaną wręczone w trakcie Jasełek szkolnych. Dziękujemy serdecznie za przekazanie prac konkursowych oraz pysznych ciast, które sprzedaliśmy w trakcie niedzielnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup chust z logo szkoły dla wszystkich naszych uczniów. Dziękujemy za pomoc w organizacji Jarmarku: Księdzu Proboszczowi, pani Sołtys Lucynie Wójcik, Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kalinowskiej, KGW Wola Kalinowska oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia. To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie takie wydarzenie w naszej małej ojczyźnie. Wierzymy, że jarmark przypadł do gustu i młodszym i starszym mieszkańcom. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć piękny, przedświąteczny dzień.

       

       

       

       

       

    • Zajęcia plastyczne.
     • Zajęcia plastyczne.

     • 6 grudnia uczniowie kl.6-7 udali się na warsztaty plastyczne do Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej. Celem spotkania była integracja uczniów i podopiecznych domu oraz wykonanie kartek świątecznych. Wszyscy z zapałem wykonywali świąteczne kartki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Podczas spotkania powstało wiele pięknych kartek, które będą wysłane do sympatyków i przyjaciół szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty były doskonałą okazją do spędzania czasu w przyjaznym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Takie spotkania budują wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego, głębszego poznania. Serdecznie dziękujemy kierownictwu ŚDS oraz p. Weronice za miłą atmosferę podczas zajęć.

    • Mikołajki w szkole
     • Mikołajki w szkole

     • 6  grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów.  Przedszkolaki i uczniowie ubrani w mikołajkowe czapki i ubrania z akcentem mikołajkowym  wspólnie z nauczycielami świętowali ten dzień. Każdy został obdarowany prezentem. Cóż to była za radość i jakie emocje!!! Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

    • Andrzejki w szkole.
     • Andrzejki w szkole.

     • W ostatnich dniach listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Po przybliżeniu tradycji związanej z andrzejkami  wychowawcy wspólnie ze swoimi uczniami zorganizowali ten wyjątkowy dzień. Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami i poczęstunkiem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego Wyjątkowa atmosfera – pełna czarów oraz magii zagościła na jeden dzień w całej szkole. Dawniej przywiązywano znaczną wagę do wróżb i wierzono w niezwykłą siłę ich spełnienia. Dzisiaj to świetna i pełna wrażeń zabawa z przymrużeniem oka. Warto choć na jeden dzień oderwać się od rzeczywistości i dać ponieść się własnej fantazji… Szkoda, że tak udaną zabawę andrzejkową nasi uczniowie powtórzą dopiero za rok.

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

     • W dniu 22.11.2023r. obchodziliśmy w szkolę i przedszkolu  Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka. Zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe dla wszystkich dzieci. Poprzez wspólną pracę stworzyliśmy największą kartę pracy związaną z powyższą tematyką. Poprzez zabawę dzieci miały możliwość zapoznania się z najważniejszymi swoimi prawami. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. To najlepsza metoda nauki poprzez zabawę i współpracę.