• Turniej wiedzy pożarniczej
     • Turniej wiedzy pożarniczej

     • W piątek w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli uczniowie klas VII i VIII.

      Eliminacje szkolne wyłoniły przedstawiciela - Nikodema Srebnickiego ,który reprezentował naszą szkołę w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Sułoszowej.

    • Lekcja demokracji
     • Lekcja demokracji

     • Wszyscy uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli 17 września w LEKCJI DEMOKRACJI przygotowanej przez panią Renatę Korzeniowską. Uczniowie starszych klas poznawali już na lekcjach historii dzieje demokracji, młodsi świadomie po raz pierwszy spotkali się nią w czasie tej nietypowej lekcji.Na początek było kilka wiadomości historycznych przedstawionych w formie prezentacji multimedialnej. Potem młodzi obywatele uczyli się wyrażać swoją aprobatę i dezaprobatę w czasie wieców, które są charakterystyczne dla wolności słowa gwarantowanej w ustroju demokratycznym. Podzieleni na grupy wiekowe, uczniowie zajęli się opracowywaniem planów na przyszłość kraju, rodzinnej wsi, szkoły w duchu demokratycznym. Wszystkie pomysły zyskały aprobatę wyrażoną gromkimi oklaskami. Na koniec wszyscy wzięli udział w referendum, jednej z form demokracji bezpośredniej. Większość stwierdziła, że rodzice powinni mniej pracować, by mieć dla dzieci więcej czasu, a wakacje dla przyjemności i odpoczynku uczniów powinny trwać dłużej.

    • Apel
     • Apel

     • 17 września uczniowie klas VIII i VII Szkoły Podstawowej w Woli Kalinowskiej przypomnieli swoim kolegom o 82 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Przygotowali apel, podczas którego przedstawili fakty historycznei zaprezentowali wiersze wyrażające sprzeciw przeciwko wojnie.

    • Moja droga do przedszkola
     • Moja droga do przedszkola

     • W tym tygodniu w naszym przedszkolu poruszaliśmy temat bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki poznały zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, do czego służy sygnalizator świetlny przy przejściu dla pieszych, jak zachować się na pasach bez sygnalizacji świetlnej oraz jakie znaki drogowe można spotkać w rejonie naszego przedszkola. Przypominaliśmy wyposażenie odpowiedzialnego rowerzysty oraz utrwalaliśmy numer alarmowy 112. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach i bezbłędnie rozwiązywały zadania z Misiem. Na zakończenie każdy Bezpieczny Przedszkolak otrzymał dyplom i drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

      Od tej pory już każdy przedszkolak wie, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i po drodze poruszać się!

      Jadwiga Salawa

    • Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • Dzień Kropki przypada 15 września. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnie. Dzień Kropki obchodzony jest od 2003 roku, a wszystko zaczęło się od książki “The Dot” Petera H. Reynoldsa. To opowieść o Vashtii – o dziewczynie, która przeszła niesamowitą przemianę.

    • Wizyta Policjanta w naszej szkole
     • Wizyta Policjanta w naszej szkole

     • We wtorek do naszej szkoły przybył policjant. W spotkaniu tym uczestniczyły klasa pierwsza i zerówka.

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu rozmawiając o bezpieczeństwie na drodze. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski na plecaki.

     • mLegitymacja

     • Szanowni Państwo,

      wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego przypominamy, iż w związku z tym, iż Państwa szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja uczniowie Państwa szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji.

      Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

      W celu udostępnienia Generatora uczniom prosimy o dodanie informacji o Generatorze i odnośnika do niego w Aktualnościach na stronie szkoły oraz w zakładce poświęconej mLegitymacji (jeśli taka zakładka funkcjonuje).

      Odnośnik: Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji

      Z wyrazami szacunku

      Dyrektor Projektu

      Tomasz Młodzki 

    • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
     • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

     • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypada na 11 września 2021r. (sobota). Dzień ten ustanowiony został w roku 2000 z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, która jest największą organizacją humanitarną na świecie. Celem tego dnia jest uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy oraz promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy szczególną uwagę poświęcają szkoleniu młodych osób, po to by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy oraz nauczyć  ich zasad postępowania w razie wypadków. W naszym przedszkolu odbyły się dzisiaj zajęcia dla 3, 4 i 5-latków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z racji pandemii nie mogliśmy zaprosić gości, którzy na co dzień pracują w służbach ratunkowych. Zajęcia przeprowadziła Pani Jadzia, która opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak wezwać pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Dzieci ćwiczyły te umiejętności podczas odgrywania scenek sytuacyjnych. Wszyscy utrwalili swoje imię i nazwisko, adres domowy oraz ocenialiśmy jak powinniśmy zachować się w sytuacji, gdy członek rodziny straci przytomność. Następnie utrwalaliśmy numery alarmowe. Dzieci poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały  się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał Dyplom oraz Odznakę Małego Ratownika.
    • Narodowe czytanie
     • Narodowe czytanie

     • W piątek 3 września wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu – akcji pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W akcję włączyli się aktywnie uczniowie i nauczyciele. Gościliśmy także rodziców, którzy chętnie nas wsparli i czytali razem z uczniami. Uczeń klasy 8 wprowadził nas w klimat czasów, przedstawiając prezentację na temat życia i twórczości Zapolskiej. Przedstawił nam także Lwów miasto bliskiej jej sercu, w którym w czasie zaborów rozkwitała polska kultura.

      Przygotowania do Narodowego Czytania zaczęły się już 2 września, kiedy uczniowie poznali modę początku XX wieku, ponieważ w następnym dniu przyszli do szkołyz przygotowanymi z materiałów pochodzących z recyklingu strojami przygotowanymi na wzór tych z czasów Gabrieli Zapolskiej. Po czytaniu odbyłsię kolorowy pokaz mody.

      Wzorem poprzedniego roku , Szkoła otrzymała pamiątkową pieczęć i spodziewamy się pamiątkowego wydania „Moralności pani Dulskiej”, która wzbogaci szkolną bibliotekę.

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I-VIII oraz wybranych przedstawicieli z oddziału przedszkolnego i zerówki na zebranie organizacyjno – informacyjne, które odbędzie się 09 września 2021r.(czwartek) o godzinie 17 w sali 26 .

      Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, to jest obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz utrzymaniu co najmniej 1,5m odstępu między uczestnikami spotkania.

      Dyrektor Zespołu wraz z nauczycielkami .

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
      1 września 2021 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2021/2022. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali uczniowie klas młodszych witając Nowy Rok Szkolny krótkim występem artystycznym. 
      Po występie uczennice klas starszych odczytały tekst  upamiętniając 82  rocznicę wybuch II wojny światowej.

      Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.