• Przerwa na czytanie
     • Przerwa na czytanie

     • Zrób sobie Przerwę na czytanie!

      Dołącz do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wlkp., już  25 października 2023 r. Wybierz interesującą Cię książkę,zabierz z domu lub wypożycz z biblioteki. Czytaj to co lubisz i bądź częścią pięknego czytelniczego święta.

       

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia kl. I. W uroczystościach wzięli udział rodzice oraz uczniowie z klas II-VII. Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a następnie przedstawiciel samorządu uczniowskiego powitał wszystkich zebranych. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki i tańce. Po prezentacji umiejętności pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach w podniosłej atmosferze złożyli ślubowanie. Potem Pani Dyrektor drewnianym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia oraz po raz pierwszy pasowana była wychowawczyni tej klasy.. Dyrektor szkoły wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice upominki. Starsi koledzy również przygotowali miłą niespodziankę zakładki i breloczki wydrukowane na drukarce 3D. Kolejnym punktem uroczystości był występ przedszkolaków. Uczniowie z kl. II-III wierszem i piosenką złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi. Uczestnicy koła artystycznego zaprezentowali kabaret na wesoło. Samorząd Uczniowski również włączył się  w obchody DEN. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na zajęcia. Uroczystość została upamiętniona na zdjęciach dzięki sprzętowi z Programu „Laboratoria Przyszłości”. 

      Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie

      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

    • Wycieczka do Ojcowa
     • Wycieczka do Ojcowa

     • 10 października 2023 r. w jesienny wtorkowy poranek klasy I-VI wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Ojcowskiego Parku Narodowego. W radosnych nastrojach zajęliśmy miejsca w autokarze i ruszyliśmy do Ojcowa. Bezpośrednio po dotarciu do celu w Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy film o powstaniu Doliny Prądnika. Następnie wraz z przewodnikiem ruszyliśmy leśnym szlakiem do Groty Łokietka, położonej na najwyższym wzniesieniu OPN Górze Chełmowej. Z miejscem tym znana jest legenda opowiadająca o królu Władysławie Łokietku. W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać jesienny krajobraz. Kolejnym etapem były zajęcia warsztatowe o nietoperzach w ośrodku edukacyjnym. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

      Wycieczka została zrealizowana w ramach  projektu: "Podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej na terenie Gminy Sułoszowa"

       

       

    • Wycieczka do ZGH
     • Wycieczka do ZGH

     • W dniu 9.10.2023r. uczniowie z klas IV- VII wybrali się do Kopalni Wiedzy o Cynku ZGH „Bolesław”  S.A. w Bukownie. W przestrzeni zabytkowego budynku administracyjnego byłej kopalni Ulisses powstała wystawa poświęcona górniczo-hutniczej tradycji. To forma utrwalenia świata, który odszedł w przeszłość, stając się jedną z kart historii naszego regionu. Następnym etapem naszej wycieczki był Zakład Gospodarki Komunalnej "Bolesław" Sp. z o.o. Podczas zwiedzania instalacji do mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów, uczestnicy wycieczki mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć wszystkie etapy przetwarzania nieczystości stałych: od momentu wjazdu śmieciarki i wyładowania odpadów, aż po końcowy etap, w którym posortowane surowce czekają na odbiór do ponownego wykorzystania. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Pustynię Błędowską w Kluczach. Przeszliśmy szlakiem od ,,Róży Wiatrów" na punkt widokowy - wzgórze ,,Czubatka". Uczestnicy dowiedzieli się o historii Pustyni Błędowskiej. Wycieczka została zrealizowana w ramach  projektu: "Podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej na terenie Gminy Sułoszowa"

       


       

       

       

       

    • Początek roku szkolnego w przedszkolu
     • Początek roku szkolnego w przedszkolu

     • Wrzesień to bardzo pracowity miesiąc dla pracowników przedszkola, jest to czas wyzwań dla nauczycieli, rodziców oraz obsługi przedszkola. Każdy zabiegany, próbujący sprostać wciąż nowym potrzebom, bohatersko walczy o opanowanie chaosu, a wszystko po to, aby nasi mali podopieczni każdego dnia wychodząc z przedszkola, miło wspominali przeżyte w nim chwile. Dlatego nasze przedszkole już od pierwszych dni rozpoczętej pracy zadbało o ciekawe i wesołe wydarzenia dla naszych wychowanków.

      Początek września do znakomity pomysł na spacery oraz przypomnienie przedszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz przejściu dla pieszych. Przedszkolaki wraz z Paniami wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie, podczas którego obserwowały ruch drogowy – samochodów i pieszych. Poznały znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych znajdujących się w okolicach przedszkola. Podczas spaceru nauczyliśmy się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      Nadszedł najważniejszy dzień dla wszystkich przedszkolaków, czyli 20 września, odbył się Dzień Przedszkolaka. Święto to podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczynia się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Panie złożyły wszystkim maluszkom życzenia – samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu!

      Wrzesień to także czas zmiany pory roku. Czas pożegnać się z latem a przywitać złotą piękną jesień. 22 września 2023 roku nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Jesieni. Odwiedziła je sama Pani Jesień i przyniosła pierwsze swe dary. Dziewczynki chętnie pozowały do zdjęć w kapeluszu Pani Jesieni. W trakcie rozmów dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat trzeciej z kolei pory roku i bogaci o te wiadomości,  poszliśmy się sprawdzić w praktyce. Szukaliśmy jej w naszym ogrodzie, w okolicy, w Ojcowskim Parku Narodowym. Zabaw nie było końca.

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki oraz Panie wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego, wspaniałego poczęstunku dla wszystkich dzieci, przygotowanego przez rodziców.

      Kolejne dni upływały w tematach zdrowego odżywiania, a mianowicie rozmawialiśmy o owocach i warzywach. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznano z piramidą zdrowego odżywiania. Przez te dni w sali pachniało owocami i warzywami. Dzieci wraz z Panią przygotowywały i kosztowały owocowo- warzywnych pyszności. Przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Dni te upływały nie tylko na samych przygotowaniach i degustacji witaminowych dobroci, ale były również zabawy muzyczno-ruchowe związane z wydarzeniem. Dni pełne wrażeń podsumowały prace plastyczno- techniczne przedszkolaków. Zaangażowanie dzieci pokazało, że warzywa i owoce staną się nieodzownym elementem ich codziennej diety. Jesteśmy pewne, iż po tak atrakcyjnie obchodzonych dniach nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać.
       
    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września w naszej szkole obchodzony był „Dzień Głośnego Czytania”. Głośne czytanie ma wiele zalet. Wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Dzieci, którym dużo się czyta, same szybciej uczą się czytać.To dzień bardzo ważny dla dzieci i młodzieży. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka wielu książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej. Święto przypada w dniu urodzin autorki. Jest to święto, które stało się tradycją w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 z ochotą przyłączyli się do uczczenia tego święta i czytali samodzielnie sobie nawzajem. Czytanie głośne oraz ciche ze zrozumieniem jest kluczową umiejętnością, jaką wypracowują dzieci w młodszych klasach, a doskonalą w starszych. Dlatego tak ważne jest systematyczne ćwiczenie czytania głośnego już w „zerówce”, klasie pierwszej, drugiej, a nawet w trzeciej. Uczniowie klasy trzeciej już z perspektywy tych kilku lat nauki sami zauważyli, że bez płynnego czytania „ani rusz” podczas samodzielnej pracy, czytania poleceń, zadań, tekstów, lektur, a nawet, gdy korzysta się z komputera.Natomiast uczennice klasy V przeniosły przedszkolaki w świat bohaterów lektury. Wygodnie usadowieni, zasłuchani w miłe głosy lektorów: Amelki, Zuzi, Emilki, Małgosi. Przedszkolaki zatopiły się w świat przygód książkowych bohaterów, było śmiesznie, strasznie, ciekawie i na pewno nie nudno. Czas spędzony na czytaniu i słuchaniu upłynął nam szybko i sympatycznie.

       

       


       

    • Piknik rodzinny
     • Piknik rodzinny

     • W ubiegły piątek  (29. 09.) w Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej odbył się ,,Piknik na zakończenie lata". Celem imprezy było zaproszenie rodziców do wspólnych zabaw ze swymi dziećmi a także dostarczeniu wszystkim uczestnikom wielu okazji do radości i uśmiechu. Piknik rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich przybyłych rodziców wraz z dziećmi. Następnie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki małe i te duże oraz uczniowie klas 1-3, które przystąpiły do zabaw i konkurencji sportowych wraz z swymi rodzicami. Rodzice mogli również podziwiać wokalno -taneczne umiejętności swoich pociech. Podczas pikniku nie zabrakło też tańców, konkursów w których brały udział dzieci klas starszych. W czasie spotkania wszyscy mogli zasmakować pysznych grillowych kiełbasek oraz skosztować domowych ciast. Na zakończenie każdy z uczestników pikniku otrzymał odblaskową zawieszkę oraz słodką niespodziankę.

       

       

       

     • Informacja

     • Wola Kalinowska, 03.10.2023r.

      ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

      1. Zamawiający:

      Zespół Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej

      ul. Szkolna 12

      32-045 Sułoszowa

      tel: 12 3891064, 737280159

      e-mail: spwk@interia.pl

      1. Tryb zamówienia:

      tryb otwarty

      1. Zaprasza zainteresowanych wykonawców do składania ofert w przedmiocie:

      MONTAŻ KOTŁÓW GAZOWYCH KONDENSACYJNYCH

      1. Opis przedmiotu zamówienia

      W Zespole Placówek funkcjonowały dwa kotły gazowe, ich montaż miał miejsce w roku 1996r., obecnie konieczna jest wymiana tych piecy i instalacja nowoczesnych kotłów które będą wydajne, zapewnią niskie koszty energii oraz dadzą wysoki komfort cieplny.

      Konieczna jest modernizacja  kotłowni wraz z osprzętem oraz odpowiednią instalacją i urządzeniami.

       

      1. Wymagany termin realizacji zamówienia

      15 XII 2023r.

      1. informację o miejscu, terminie i zasadach uzyskania Specyfikacji zamówienia

      Specyfikacja jest załącznikiem do niniejszego zaproszenia. W sytuacji, gdy potencjalny wykonawca potrzebuje dodatkowych danych do przygotowania oferty możliwe jest osobiste sprawdzenie istniejącej kotłowni po umówieniu się telefonicznym nr. tel: 737280159; osoba do kontaktu: Magdalena Szlachta

      1.  miejsce i termin składania ofert

      Oferty przyjmowane są w Zespole lub na adres e-mail: spwk@interia.pl do dnia 13.10.2023r. do godziny 12:00.

       

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego.
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

     • 29 września nasza szkoła po raz pierwszy świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Wydarzenie to było połączone z pożegnaniem lata.

      Do świętowania przyłączyli się nie tylko wszyscy uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice. Wspólnie bawiliśmy się promując aktywność fizyczna na boisku szkolnym. Odbyły się liczne zawody sportowe, przeplatane tanecznymi wyzwaniami dla wszystkich chętnych.

      Zresztą zobaczcie sami.

       @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

      #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL