• Konkurs ,,Uprzejmy internauta"
     • Konkurs ,,Uprzejmy internauta"

     • ZAMIERZAMY WYGRAĆ MOBILNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ DLA SZKOŁY

      Zajęcia w tym roku szkolnym zmierzają do szczęśliwego zakończenia, a my przygotowujemy się do zgłoszenia do jeszcze jednego konkursu. Zamierzamy zdobyć mobilną pracownię komputerową. Zaczęliśmy od przeprowadzenia kursów z podziałem na grupy wiekowe.

      Najpierw pierwszaki w poniedziałek, 12 czerwca. We wtorek, 13 –  klasy druga i trzecia. Kurs dla uczniów klas 1-3, zatytułowany INTERNETOWA SZKOLA SŁONIA SPACJUSZA. INTERNET TO NIE WSZYSTKO, dotyczył WŁASCIWEGO i bezpiecznego korzystania z internetu. Zwracał szczególną uwagę na czas spędzany w internecie oraz podpowiadał najmłodszym internautom, ile czasu maksymalnie spędzać w sieci i polecał inne formy kontaktu z rówieśnikami i spędzania czasu wolnego. Wedługo regulaminu konkursu uczniowie zostali również zachęceni do wykonania prac plastycznych (projektów kolorowanek) związanych z tematyką kursu.

      Nieco starsi internauci, uczniowie klas 4-6, uczestniczyli w jednym z modułów kursu PRZYGODY PROFESORA I N@TKI, CZYLI JAK MĄDRZE KORZYSTAĆ Z INTERNETU pod tytułem UPRZEJMY INTERNAUTA. W czasie zajęć przypomnieliśmy sobie zasady NETYKIETY oraz sposoby kulturalnego i miłego zachowania w sieci. Przekonywaliśmy się nawzajem, że da się bez hejtu, a bycie kulturalnym i uprzejmym nie jest wcale takie trudne. Uczniowie również zostali zachęceni do wykonania tematycznej pracy plastycznej, tym razem plakatu z hasłem promującym właściwe zachowania i zasady NETYKIETY.

      Prawie wszyscy uczniowie z wymienionych grup wiekowych uczestniczyli w swoich kursach. Pojawiły się już pierwsze, wymagane regulaminem, prace. Czekamy jeszcze na pozostałe i wysyłamy zgłoszenie. Trzymajcie kciuki za nasz sukces.

    • Wycieczka do Wieliczki.
     • Wycieczka do Wieliczki.

     • 15 maja 2023 r. klasy 1-4  podążyły „Śladami legend wielickiej kopalni”, wycieczki z projektu 10.1.03  prowadzonej przez przewodnika - wieloletniego pracownika Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą słuchaliśmy przekazywanej przez niego wiedzy. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza, dowiedzieliśmy się o tradycjach i obyczajach wielickich górników, podziwialiśmy prawdziwe cuda wykonane w soli: m.in. wspaniałe kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami, żyrandole, urokliwe podziemne jeziora, stare wyrobiska  o oryginalnej drewnianej zabudowie, dawne narzędzia górnicze oraz zachowane ślady prac  w dawnej kopalni. Najbardziej zachwycił nas wystrój wydrążonej w XIX wieku kaplicy św. Kingi. Udało nam się również spędzić czas w tężni solankowej. Był także czas na zakup pamiątek i krótki odpoczynek.

      . Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.