• Rekrutacja 2023/2024
     • Rekrutacja 2023/2024

     • Informacja Dyrektora Szkoły o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024:


                                                                    Informacja dla rodziców
       

             Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej informuje, że rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z terenu Gminy Sułoszowa na rok szkolny  2023/2024.

      Informujemy, że w dniach od 20.02.2023 r. do 28.02.2023 r. przyjmujemy "Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym” na rok szkolny 2023/2024.

      Deklaracje do pobrania na szkolnej stronie lub w sekretariacie bądź u wychowawcy grupy przedszkolnej.


      Rekrutacja do oddziału przedszkolnego dla nowych dzieci rozpoczyna się od  01.03.2023r. do 31.03.2023r.

       

                                                                                              Dyrektor Szkoły

      Magdalena Szlachta

       

    • Apel
     • Apel

     • 15 lutego odbył się apel, na którym zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali wspaniałe wyniki w nauce w pierwszym półroczu nauki oraz zwycięzcy Szkolnego Turnieju w Tenisie Stołowym. Na koniec otrzymaliśmy upominki podarowane przez Wójta Gminy Sułoszowa - odblaski, które niewątpliwie poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze. Musimy tylko pamiętać o korzystaniu z nich za każdym razem, kiedy stajemy się uczestnikami ruchu drogowego.

    • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka
     • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

     • Koniec stycznia to dla dzieci ważny okres – przygotowują niespodzianki dla swoich Babć i Dziadków oraz występy. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej zaprosili miłych Gości 26 stycznia na przepiękne występy przedszkolaków, młodszych klas i Koła Artystycznego klas I - III. Wrażeń artystycznych było co niemiara: tańce, wiersze i przedstawienie „Kopciuszek”. Młodszych kolegów wspomógł swoimi krótkimi występami Piotr Wawro, grając na akordeonie.

      28 stycznia, po dwuletniej przerwie, odbyła się zwyczajowo CHOINKA. Przywitaliśmy z radością przyjaciół naszej palcówki, rodziców i rodzeństwo naszych uczniów. Przedszkolaki i młodsi uczniowie ponownie przedstawili swój porywający program artystyczny. Tym razem dołączyli do nich uczestnicy Koła Artystycznego klas IV – VIII z przedstawieniem „Pchła Szachrajka”. Mimo tremy artystów, spektakle, występy zostały zaprezentowane bez zakłóceń.

      Kolejny ważny moment tego dnia zapowiedziała pani Dyrektor Magdalena Szlachta – zaprosiła na salę gimnastyczną Mikołaja, który dotarł do dzieci ze słodkimi upominkami. Wszystkie obdarowane dzieci cieszyły się, że mimo zapowiedzi Mikołaja, nikt nie musiał recytować wierszyka, żeby dowieść, że zasłużył na prezent. Każdy za to uciął sobie z miłym gościem krótką pogawędkę.

      Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa taneczna. Tanecznym dźwiękom dali się porwać wszyscy uczestnicy, od najmłodszych po najstarszych, rodzice i dzieci. Odtańczono także poloneza przy dźwiękach skomponowanych przez Wojciecha Kilara i popularną wśród uczniów belgijkę.

      W oba świąteczne dni wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków i uczniów.

      Dziękujemy Gościom za przybycie i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu
      i przeprowadzeniu tych przepięknych uroczystości. Miłe chwile zostały uwiecznione na nagraniach i zdjęciach wykonanych przez uczniów starszych klas na sprzęcie otrzymanym przez Szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do miłych wspomnień przy zdjęciach.

       

     • Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu ,,Laboratoria Przyszłości"

     •                   Sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości dalej cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Tym razem to uczniowie klasy I korzystali ze sprzętu nagłaśniającego podczas prób spektaklu „Kopciuszek”.  Każde dziecko mogło ubrać się w mikrofon nagłowny jak również wypróbować mikrofon bezprzewodowy.  Wszystkim sprawiło to wiele radości i satysfakcji. Dzieci ćwiczyły dykcję  i prawidłową intonację. Podczas zajęć nauczyły się posługiwać mikrofonami. Dzięki użytemu sprzętowi próba, do przedstawienia, wyszła doskonale. Uczniowie z niecierpliwością oczekują na występ przed publicznością z użyciem sprzętu nagłaśniającego.

      Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

    • DYŻURY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI
     • DYŻURY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI

     •  

       

      INFORMUJEMY, ŻE DYŻURY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI, tj. lipiec, sierpień 2023 r. na terenie Gminy Sułoszowa  pełnione będą zgodnie z poniższym harmonogramem:

       

      -  W terminie: od 03.07. do 21.07.2023 r. – Publiczne Przedszkole w Sułoszowej 

      - W terminie: od 24.07. do 04.08.2023 r. - Przedszkole w Wielmoży (2 grupy), 7-16,

      -  W terminie: od 07.08 do 14.08.2023 r. – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sułoszowej  (1 grupa), od 8-15,

      - W terminie od: 16.08. do 31.08.2023 r. – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej (1 grupa) 8-15,

       

       Przyjmujemy zapisy od 23.01. do 10.02.2023 r. (telefonicznie lub w grupach przedszkolnych)

       

      WAŻNE!

      W sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola w czasie wakacji prosimy kontaktować się telefonicznie z dyrektorami poszczególnych placówek:

       

      - 12 389-60-63 - Przedszkole w Sułoszowej,

      - 12 389-70-68 - Przedszkole w Wielmoży,

      - 12 389-60-22 - Oddział Przedszkolny przy SP nr 2 w Sułoszowej, 

      - 12 389-10-64 – Szkoła Wola Kalinowska.

       

       

    • Zebranie z rodzicami.
     • Zebranie z rodzicami.

     • Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną serdecznie zaprasza rodziców naszych uczniów na zebranie , które odbędzie się dnia 23 stycznia o godzinie 17:00. .

    • Wyniki konkursu
     • Wyniki konkursu

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie "Moja Mała Ojczyzna w Komiksie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sułoszowej. Prace konkursowe wykonywane były przez zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III:  III miejsce zajęły Maja Giec i Diana Miodek z kl. III. W kategorii klas IV-VIII miejsce II: Emilia Dratwa i Amelia Salawa z kl. IV, III miejsce Maria Bednarz, Magdalena Katarzyńska, Magdalena Nowak, Rozalia Stach z kl. VI. Wyróżnienie: Zuzanna Mosurek i Małgorzata Wawro z kl. IV.    Gratulujemy!

    • Skąd wiem, że mija czas?/ Kto dokarmia zimą zwierzęta?
     • Skąd wiem, że mija czas?/ Kto dokarmia zimą zwierzęta?

     • W mijających tygodniach rozmawialiśmy z przedszkolakami o tym:
      - jak się nazywają pory dnia,
      - czym można mierzyć czas,
      - jakie nazwy mają dni tygodnia,
      - jakie nazwy mają miesiące,
      - jakie mamy pory roku i czym się one charakteryzują,
      - jak wygląda kalendarz,
      - jakie są rodzaje zegarów, jaki mają wygląd i sposób działania, jak wykonać prosty zegar słoneczny,
      - jakie trudności mają zimą zwierzęta i jak dbać o nie zimą,
      - kiedy należy dokarmiać zwierzęta,
      - kto dokarmia zwierzęta,
      - dlaczego należy dokarmiać zwierzęta zimą,
      - co lubią jeść zwierzęta,
      - kim jest leśniczy i na czym polega jego praca,
      - jak wyglądają tropy zwierząt,
      - jak zbudować karmnik,
      - jaki rodzaj pożywienia powinien znaleźć się w karmniku.
      Przedszkolaki w ubiegłych tygodniach przypomniały sobie nazwy pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Poszerzyły swoja wiedze w tematyce mijającego czasu i tego czym można go mierzyć obecnie, a czym mierzono go w dawnych czasach. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego należy dokarmiać zwierzęta zimą i kiedy możemy zacząć je dokarmiać. Kto zajmuje się dokarmianiem zwierząt leśnych i dlaczego to robi. Co zwierzęta lubią jeść i czy możemy je dokarmiać każdym pożywieniem. Na koniec tygodnia Pani zaprezentowała różnego rodzaju karmniki, które każdy może wykonać w domu z rodzicami, Wspólnie zrobiliśmy karmę dla ptaków, chętne dzieci formowały kuleczki, z których utworzyliśmy piękne „ptasie babeczki”, które każdy przedszkolak mógł zabrać do domu, by obserwować ptaki w swoich karmnikach.
       
    • Karty mocy.
     • Karty mocy.

     • Lucy Maud Montgomery w książce „Ania z Zielonego Wzgórza” wspomina, że „Poczucie, że ktoś nas docenia, nierzadko odnosi lepszy skutek niż nawet najbardziej słuszne i podejmowane z wielkim poświęceniem trudy wychowawcze”.

      Doceniaj i motywuj – swoich uczniów, współpracowników i… siebie! Pomogą w tym  „Karty mocy".

      Dzięki dobrym słowom:

      • dostrzeż wykonaną pracę, drobne osiągnięcia i wielkie sukcesy,
      • wzmacniaj poczucie wartości i motywację do zdobywania kolejnych celów,
      • zachęcaj uczniów do praktykowania wdzięczności oraz dzielenia się pozytywnym słowem,
      • dawaj radość uczniom, współpracownikom i sobie.

      Korzystaj z pozytywnej mocy dobrych słów!


      Uczestniczymy w tym programie:

      ·      uczniowie klas 1-4 i nauczyciele w okresie 9.01.23 do 13.01.23,

      ·      uczniowie klas 5-8 i nauczyciele w okresie 16.01.23 do 20.01.23.

    • Spotkanie świąteczne.
     • Spotkanie świąteczne.

     • W świątecznej atmosferze 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej spotkali sie wszyscy uczniowie aby posłuchać przygotowanej przez uczniów klasy IV  bożonarodzeniowej inscenizacji słowno- muzycznej i wspólnie kolędować.   Każda klasa przy akompaniamencie akordeonu, zaprezentowała przygotowaną  wraz z wychowawcą kolędę. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności gry na saksofonie , keyboardzie a najmłodsi na janczarach. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę "BÓG się rodzi".

      Spotkanie zakończyła pani Dyrektor  składając wszystkim uczniom  i ich rodzicom serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

    • Warsztaty tworzenia świec
     • Warsztaty tworzenia świec

     • Uczniowie klas 1-3, 0 oraz przedszkola, uczestniczyły w warsztatach tworzenia świec, podczas których projektowali i wykonywli kolorowe i pachnące świeczki żelowe w szklanych naczyniach z rozmaitymi dodatkami, np. gwiazdek, reniferów, prezentów, choinek, kwiatów, kamyków oraz innych ozdób. Na koniec ozdobnie zapakowali własnoręcznie wykonane świeczki, które będą doskonałym prezentem dla bliskich.

       

       

    • Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”
     • Lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

     • Nadal intensywnie korzystamy ze sprzętu zakupionego w ramach programu laboratoria przyszłości. Tym razem na lekcji techniki uczniowie mogli zapoznać się z mikrokontrolerami "Arduino" czyli programowalnymi układami, które w połączeniu z innymi akcesoriami elektronicznymi służą do sterowania różnych urządzeń technicznych.
      Igor uczeń klasy VI zmontował i zademonstrował układ sterujący diodą. Najpierw pobrał i zainstalował środowisko ARDUINO IDE na komputerze, zmontował układ elektryczny, napisał aplikację za pomocą, której sterował układem. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i przybliżyła im zagadnienia elektroniki. Uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia z ARDUINO.

      Informacje o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

    • Pieczenie pierników i Warsztaty Bożonarodzeniowe
     • Pieczenie pierników i Warsztaty Bożonarodzeniowe

     •  Przedszkolaki wraz z 0 i klasami 1 i 8 wypiekały pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Uczniowie klasy VIII przygotowli ciasto, następnie wszystkie dzieci wałkowały i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, mikołajów, gwiazdek i wielu, wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całej szkole zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta! Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu, a ich wyjątkowo intensywny aromat będzie nam towarzyszyć przez cały okres Świat Bożego Narodzenia.

      W czwartek 22 grudnia zostały zorganizowane WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE przygotowujące i wprowadzające nas w radosny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. Pod okiem nauczycielek, dzieci pomalowały i ozdobiły śliczne choinki, które będą piękną ozdobą Świątecznego stołu.

       

    • Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.
     • Zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.

     • Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem - jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Dlatego Photon uczy poprzez zabawę, przekazując całą wiedzę na temat technologii i możliwości robota w podświadomy sposób, poprzez zwariowane zwroty akcji historii fabularnej, w której dziecko wspólnie z robotem bierze czynny udział.
    • Zajęcia plastyczne
     • Zajęcia plastyczne

     •        Wkrótce Święta Bożego Narodzenia, które każdemu kojarzą się z choinką, prezentami oraz z wysyłaniem i składaniem życzeń. W naszej szkole na zajęciach plastycznych uczniowie postanowili wykonać kartki świąteczne. Wcześniej przygotowali niezbędne przybory i materiały. Z zapałem zabrali się do pracy. Pomocą uczniom służył Środowiskowy Dom Samopomocy i zaproszona na zajęcia pani  Weronika. Pokazała przykłady kartek świątecznych robionych ręcznie. Podczas pracy instruowała, doradzała jakie dobrać elementy dekoracyjne. Wysyłanie bliskim kartek świątecznych jest zwyczajem, który niestety zamiera, dlatego postanowiliśmy pielęgnować tę piękną tradycję. Wykonane  kartki zostaną wysłane przyjaciołom naszej szkoły.  Uczniowie mieli również okazję obserwować pracę przy wykonywaniu witraży.
                Za pomoc w organizacji i przeprowadzenie zajęć, a także miłą atmosferę dziękujemy Pani Kierownik ŚDS oraz pani Weronice.
               Wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznych kartek dała nam mnóstwo  zabawy.