• Informacja

          • Wola Kalinowska, 03.10.2023r.

            ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

            1. Zamawiający:

            Zespół Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej

            ul. Szkolna 12

            32-045 Sułoszowa

            tel: 12 3891064, 737280159

            e-mail: spwk@interia.pl

            1. Tryb zamówienia:

            tryb otwarty

            1. Zaprasza zainteresowanych wykonawców do składania ofert w przedmiocie:

            MONTAŻ KOTŁÓW GAZOWYCH KONDENSACYJNYCH

            1. Opis przedmiotu zamówienia

            W Zespole Placówek funkcjonowały dwa kotły gazowe, ich montaż miał miejsce w roku 1996r., obecnie konieczna jest wymiana tych piecy i instalacja nowoczesnych kotłów które będą wydajne, zapewnią niskie koszty energii oraz dadzą wysoki komfort cieplny.

            Konieczna jest modernizacja  kotłowni wraz z osprzętem oraz odpowiednią instalacją i urządzeniami.

             

            1. Wymagany termin realizacji zamówienia

            15 XII 2023r.

            1. informację o miejscu, terminie i zasadach uzyskania Specyfikacji zamówienia

            Specyfikacja jest załącznikiem do niniejszego zaproszenia. W sytuacji, gdy potencjalny wykonawca potrzebuje dodatkowych danych do przygotowania oferty możliwe jest osobiste sprawdzenie istniejącej kotłowni po umówieniu się telefonicznym nr. tel: 737280159; osoba do kontaktu: Magdalena Szlachta

            1.  miejsce i termin składania ofert

            Oferty przyjmowane są w Zespole lub na adres e-mail: spwk@interia.pl do dnia 13.10.2023r. do godziny 12:00.

             

        •  Europejski Dzień Sportu Szkolnego.
          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

          • 29 września nasza szkoła po raz pierwszy świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Wydarzenie to było połączone z pożegnaniem lata.

            Do świętowania przyłączyli się nie tylko wszyscy uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice. Wspólnie bawiliśmy się promując aktywność fizyczna na boisku szkolnym. Odbyły się liczne zawody sportowe, przeplatane tanecznymi wyzwaniami dla wszystkich chętnych.

            Zresztą zobaczcie sami.

             @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

            #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

             

        • Informacja
          • Informacja

          • 29 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Już niedługo podzielimy się relacją z tego wydarzenia! #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL @Fundacja V4Sport @Akademia Krokieta i Lamy

        • Apel  17 września
          • Apel 17 września

          • Wrzesień jest miesiącem bolesnych rocznic w polskiej historii. Tradycją naszej Szkoły jest ich przypominanie. W poniedziałek po 17 września  uczniowie z koła artystycznego upamiętnili, podczas krótkiego apelu, napaść Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich na Polskę – efekt zdradzieckiego paktu Ribbentrop – Mołotow , który rozpoczął czas dwóch okupacji na ziemiach polskich. Apel został upamiętniony na zdjęciach dzięki sprzętowi z Programu „Laboratoria Przyszłości”. 

            Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie

            #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

             

        • Sprzątanie świata.
          • Sprzątanie świata.

          • Sprzątanie świata – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  im,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

            15 września przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaopatrzeni w gumowe rękawiczki , kolorowe worki oraz kamizelki odblaskowe po raz  kolejny uczestniczyli w tej akcji. Sprzątali tereny wokół szkoły oraz najbliższą okolicę.  Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

            Tego typu przedsięwzięcia mają na celu kształtowanie proekologicznych nawyków wśród najmłodszych, a także uświadamiania uczniów o niebezpieczeństwach wynikających z zanieczyszczeń zauważalnych w środowisku, w którym żyjemy. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za chęć uczestnictwa w akcji. 

        • LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”
          • LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

          • 8 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej odbył się po raz kolejny szkolny finał ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieść niełatwa, z historycznym wątkiem powstania styczniowego. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w akcji i zachęceni do różnych aktywności, by przybliżyć im treść lektury, losy bohaterów i dzieje Polaków pod zaborami. Przygotowywali się indywidualnie i w zespołach klasowych, by w piątek 8 września zabłysnąć na szkolnej scenie albo czytając fragment powieści „Nad Niemnem”, albo wystąpić w żywym obrazie , którego wzorcem były rysunki z cyklu „Polonia” Artura Grottgera.

            Dzięki sprzętowi otrzymanemu w programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI organizacja Narodowego Czytania przyjęła formę godną XXI wieku. Klasa 5 na lekcji języka polskiego nakręciła film historyczny dotyczący wybuchu powstania styczniowego, które jest ważnym wątkiem powieści Elizy Orzeszkowej. Igor z klasy 7 zmontował materiał nadając artystyczny kształt dziełu. W piątek 8 września finał pięknie wybrzmiał, dzięki sprzętowi, którego obsługa nie stanowi już żadnego problemu dla uczniów profesjonalnie obsługujących nagłośnienie, które wspomogło uczniów w prezentacji fragmentów powieści „Nad Niemnem” .

            Efekty ich pracy przygotowanej pod opieką nauczycieli i rodziców można podziwiać na zdjęciach i filmie, które także są autorstwa uczniów korzystających ze sprzętu, jaki Szkoła pozyskała w programie Laboratoria Przyszłości.

            Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
            #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

             

        • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

          • Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy programem artystycznym" Wracamy do szkoły". Program ten przygotowali nasi uczniowie. Wszystkich zebranych na sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor.

        • Zebranie  organizacyjne
          • Zebranie organizacyjne

          • Dyrektor i Nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej zapraszają rodziców dzieci uczęszczających i nowo przyjętych na pierwsze zebranie przed rozpoczęciem nowego roku w oddziale przedszkolnym. Informacja dotyczy rodziców dzieci 3,4,5 i 6 letnich. Zebranie odbędzie się 31 sierpnia 2023r. o godzinie 16:30.

             

            --
            Magdalena Szlachta
            Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
            w Woli Kalinowskiej

        • WSPOMNIEŃ CZAR
          • WSPOMNIEŃ CZAR

          • Już za nami ostatni dzwonek, który zakończył pracowity rok szkolny 2022/2023, a  w naszej pamięci jeszcze są wspomnienia przełomu maja i czerwca.

            31 maja uczniowie od klasy 3 do 8 wyjechali do Warszawy na trzydniową wycieczkę. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w stolicy. Zobaczyliśmy, co trzeba widzieć w Warszawie – był więc widok na miasta z Pałacu Kultury i Nauki, Cmentarz Powązkowski, na którym odwiedziliśmy m.in. groby bohaterów, których ósmoklasiści znają z lektury „Kamienie na szaniec”, Park Łazienkowski, który zachwyca i w czasach współczesnych, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie podziwialiśmy kunszt żołnierzy podczas zmiany warty.

            Niezwykle przyjemną ciekawostką było Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Oprócz niezwykle pięknych przykładów starych samochodów, zwiedziliśmy wnętrze czołgu, który grał w serialu „Czterej pancerni i pies”.

            Tylko Warszawa dała na możliwość szybkiego przebycia długiej drogi metrem – udało się nie zablokować bramek i inni pasażerowie bez problemu zdążyli na swoje połączenie. Rzeczywiście warszawskie metro jest czyste, bezpieczne, stacje ciekawie zaprojektowane i naprawdę szybkie.

            Warszawa ma swoją Starówkę – II wojna spowodowała, że jest niezwykła, bo w całości odbudowana, ponieważ podczas wojny została zrównana z ziemią przez Niemców. Temat wojny towarzyszył nam w szczególny sposób w Muzeum Powstania Warszawskiego.

            W Centrum Nauki Kopernika balansowaliśmy między nauką a zabawą.

            Po trzech dniach ruszyliśmy w powrotną drogę.

            Już w kolejnym tygodniu odwiedziliśmy pobliski Kraków, by podziwiać grę aktorską w Teatrze Stu w spektaklu „Śluby panieńskie”. Sztuka jest nam znana, bo sami wystawiliśmy ją w poprzednim roku szkolnym. To ciekawe doświadczenie porównać swoją grę z grą profesjonalnych aktorów.

            A potem to już czekaliśmy na zakończenie roku szkolnego.

        • Zakończenie roku.
          • Zakończenie roku.

          • „Kiedy w piątek słońce świeci …”

            Rok szkolny 2022/2023 przechodzi do historii. Zakończyliśmy zajęcia edukacyjne i opiekuńczo-wychowawcze. Zakończyliśmy, zgodnie z ceremoniałem szkolnym, uroczyście. Ostatnie spotkanie przebiegło pod znakiem wzruszeń, podsumowań, podziękowań, pożegnań, wyróżnień … Absolwenci pożegnali się ze szkołą na dobre. Przed nimi początek nowej drogi i szukanie własnego miejsca w coraz bardziej dorosłym życiu, czas wyborów, nowych możliwości, szans na sukcesy. Każda droga zaczyna się pierwszym krokiem, życzymy im, aby ich pierwsze kroki na nowych edukacyjnych ścieżkach były w dobrych kierunkach, a spotykani ludzie życzliwi, pomocni, przyjaźni. Ci co zostają też pożegnali szkołę na dwa miesiące wakacji. A po wakacjach kolejne szanse na sukcesy w tej szkole i osobisty rozwój, na zdobywanie nowych doświadczeń, wiedzy, gromadzenie miłych przeżyć i wrażeń. Za nami kolejny rok wspólnej pracy, a przed nami wakacje i zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu. Wszystkim: udanych, bezpiecznych wakacji.

             

             

        • Dzień Rodziny
          • Dzień Rodziny

          • 20 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Była to okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pełen radości, wzruszeń i uśmiechu. Naszą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając przybyłych gości. Następnie wystąpiły przedszkolaki, 0 oraz klasy 1-3. Po występie wszystkie dzieci wręczyły rodzicom upominki. Potem przyszedł czas na mały poczęstunek i zabawy, gdzie zaprosiliśmy do udziału we wspólnych konkursach rodziców naszych dzieci. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzonego czasu oraz wzajemnej bliskości, zrozumienia i tolerancji.

        • Wizyta w teatrze
          • Wizyta w teatrze

          • Dnia 15 czerwca 2023 r. dzieci z  „0” oraz uczniowie klas I-IV, a także  dzieci    z Ukrainy wraz z rodzicami uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Groteska w Krakowie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Pchła Szachrajka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci przypomniały zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Wiele emocji wzbudziły wśród nich sceneria, barwne kostiumy, muzyka i zmienne oświetlenie.
            Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia. Do szkoły powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy oraz odrobiną teatralnej magii.

             

        • Konkurs ,,Uprzejmy internauta"
          • Konkurs ,,Uprzejmy internauta"

          • ZAMIERZAMY WYGRAĆ MOBILNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ DLA SZKOŁY

            Zajęcia w tym roku szkolnym zmierzają do szczęśliwego zakończenia, a my przygotowujemy się do zgłoszenia do jeszcze jednego konkursu. Zamierzamy zdobyć mobilną pracownię komputerową. Zaczęliśmy od przeprowadzenia kursów z podziałem na grupy wiekowe.

            Najpierw pierwszaki w poniedziałek, 12 czerwca. We wtorek, 13 –  klasy druga i trzecia. Kurs dla uczniów klas 1-3, zatytułowany INTERNETOWA SZKOLA SŁONIA SPACJUSZA. INTERNET TO NIE WSZYSTKO, dotyczył WŁASCIWEGO i bezpiecznego korzystania z internetu. Zwracał szczególną uwagę na czas spędzany w internecie oraz podpowiadał najmłodszym internautom, ile czasu maksymalnie spędzać w sieci i polecał inne formy kontaktu z rówieśnikami i spędzania czasu wolnego. Wedługo regulaminu konkursu uczniowie zostali również zachęceni do wykonania prac plastycznych (projektów kolorowanek) związanych z tematyką kursu.

            Nieco starsi internauci, uczniowie klas 4-6, uczestniczyli w jednym z modułów kursu PRZYGODY PROFESORA I N@TKI, CZYLI JAK MĄDRZE KORZYSTAĆ Z INTERNETU pod tytułem UPRZEJMY INTERNAUTA. W czasie zajęć przypomnieliśmy sobie zasady NETYKIETY oraz sposoby kulturalnego i miłego zachowania w sieci. Przekonywaliśmy się nawzajem, że da się bez hejtu, a bycie kulturalnym i uprzejmym nie jest wcale takie trudne. Uczniowie również zostali zachęceni do wykonania tematycznej pracy plastycznej, tym razem plakatu z hasłem promującym właściwe zachowania i zasady NETYKIETY.

            Prawie wszyscy uczniowie z wymienionych grup wiekowych uczestniczyli w swoich kursach. Pojawiły się już pierwsze, wymagane regulaminem, prace. Czekamy jeszcze na pozostałe i wysyłamy zgłoszenie. Trzymajcie kciuki za nasz sukces.