• Konkurs strażacki.
     • Konkurs strażacki.

     • W miniony czwartek, 24 lutego w naszej szkole odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do zmagań zgłosiło się kilkunastu uczniów. Brawa należą się uczniom z klasy ósmej, którzy licznie podjęli się stanięcia w szrankach. Młodzież wypełniała testy i zostali wyłonieni zwycięzcy. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli panowie Maksymilian Żak z klasy 4 i Paweł Nowak z klasy V. W kategorii klas VII-VIII najlepsze okazały się panie Julia Rusek i Milena Przydział. Cała czwórka wygranych reprezentowała naszą szkołę podczas etapu gminnego w poniedziałek 27 lutego 2023r. Najmłodszy reprezentant z Woli Kalinowskiej - Maksymilian Żak wygrał ten etap.

      Cała społeczność szkolna gratuluje :) 

       

    • Dzień Kota / Cukier - zdrowy czy niezdrowy? / Co łączy kurę i dinozaura?
     • Dzień Kota / Cukier - zdrowy czy niezdrowy? / Co łączy kurę i dinozaura?


     • W minionych tygodniach dzieci dowiedziały  się:

      - na temat właściwych nawyków żywieniowych i zdrowych produktów spożywczych,
      - jaki wpływ mają słodycze na ich organizm i co on powoduje,  
      - poszerzyły swoją wiedzę w tematyce ograniczenia cukru i słodyczy w diecie,
      - na czym polega zdrowy stylu życia, dowiedzą się:
      gdzie można książki kupić, a gdzie je wypożyczyć,
      jakie są ulubione książki i baśnie N. oraz dzieci z grupy,
      do czego służy zakładka do książki,
      jak porządkować książki na półce,
      co to jest biblioteka i co robi się w bibliotece,
      jakie zadania wykonuje bibliotekarz/ bibliotekarka,
      jak należy zachowywać się w bibliotece,
      jakie są etapy powstawania książki,
      jakimi zwierzętami były dinozaur,
      jakie dinozaury żyły na Ziemi,
      czym się żywiły dinozaury,
      co oznaczają pojęcia roślinożerny i mięsożerny,
      - dlaczego dinozaury wyginęły,
      czym się zajmuje paleontolog.

      Dzień Kota

      Ile cukru ma mój ulubiony napój

      Burza mózgów na temat słodyczy i ich szkodliwego wpływu na organizm. Przedszkolaki kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe na przykładzie zawartości cukru w napojach. Nauczycielka prezentowała opakowania napojów oraz ilość kostek cukru w nich zawartych, a chętne dzieci układały odpowiednią ilość cukru przy danym produkcie. Celem tego zadania była obserwacja, które produkty zawierają najwięcej cukru. Poruszyliśmy również temat: czym jest piramida zdrowia? i omówiliśmy grupy żywieniowe na danych piętrach oraz jej znaczenie w całodziennym jadłospisie dziecka.
      Kiedy żyły dinozaury?
      Chociaż dinozaury wyginęły wiele milionów lat temu, to nadal fascynują młodsze dzieci, które bardzo chętnie zgłębiają swoją wiedzę na temat tych niezwykłych gadów. Tydzień o dinozaurach przebiegł w niezwykle atrakcyjny dla dzieci sposób.  Dzieci zostały prawdziwymi naukowcami, poszukującymi śladów dinozaurów. Wyświetlona była m.in. prezentacja multimedialna, z której dzieci dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały, czym były pokryte, kiedy żyły, co jadły, do czego służyła im długa szyja, rogi, czy duże uzębienie. Czym się żywiły i dlaczego wyginęły, a chętne dzieci same opowiadały o tych wydarzeniach. Przedszkolaki poznały pracę paleontologów i zapoznały się z nazwami narzędzi, którymi się posługują m.in., pędzel, młotek, dłuto, przecinak, szpikulec. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy m.in.: „epoka lodowcowa dinozaurów”, wydobywanie ukrytych w piasku dinozaurów oraz „Park Jurajski”, gdzie spotkać można było dinozaury oraz ich skamieniałe jaja. Były to niezwykle ekscytujące doświadczenia, które przedszkolaki chciały powtarzać wielokrotnie. Dzieci wykonały prace plastyczne z zastosowaniem różnorodnych technik plastyczno- technicznych.
      Takie formy pracy z dziećmi znacznie podnoszą efektywność kształcenia, pozwalają zdobywać dzieciom wiedzę poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie, rozwijają ich zainteresowania, a przede wszystkim przynoszą im wiele radości i niezapomnianych wrażeń, którymi dzielą się z rodzicami w domu.
       
    • Bal Karnawałowy
     • Bal Karnawałowy

     • W dniu 20.02.2023 r., w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Klasy zmieniły się w prawdziwe sale balowe. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wystąpiły w zachwycających kolorowych kostiumach, przebrane super bohaterów znanych bajek, a wnich: wróżki, królewny, biedronka, rycerze, policjanci… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach muzyki, wykazując się przy tym umiejętnościami tanecznymi, były pociągi, kaczuszki, kółeczka. A uczniowie klas1-3 dodatkowo uczestniczyli w karaoke. Każdy chętny mógł zaśpiewać piosenkę do mikrofonu i być słyszalnym przez głośnik, a to dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego szkoła pozyskała ten sprzęt. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i śmiech oraz świetna zabawa, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pysznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie
      #LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

       

       

       

       

    • Walentynki w naszej szkole.
     • Walentynki w naszej szkole.

     • Dzień świętego Walentego, zwany walentynkami, już na stałe wpisał się w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Jak co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy, by był okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekuna zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek, które z dnia na dzień zapełniały się. Samorządowe „amorki”, 15 lutego rozdały walentynkowe listy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników obsługi.

    • Rekrutacja 2023/2024
     • Rekrutacja 2023/2024

     • Informacja Dyrektora Szkoły o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024:


                                                                    Informacja dla rodziców
       

             Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej informuje, że rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z terenu Gminy Sułoszowa na rok szkolny  2023/2024.

      Informujemy, że w dniach od 20.02.2023 r. do 28.02.2023 r. przyjmujemy "Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym” na rok szkolny 2023/2024.

      Deklaracje do pobrania na szkolnej stronie lub w sekretariacie bądź u wychowawcy grupy przedszkolnej.


      Rekrutacja do oddziału przedszkolnego dla nowych dzieci rozpoczyna się od  01.03.2023r. do 31.03.2023r.

       

                                                                                              Dyrektor Szkoły

      Magdalena Szlachta

       

    • Apel
     • Apel

     • 15 lutego odbył się apel, na którym zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali wspaniałe wyniki w nauce w pierwszym półroczu nauki oraz zwycięzcy Szkolnego Turnieju w Tenisie Stołowym. Na koniec otrzymaliśmy upominki podarowane przez Wójta Gminy Sułoszowa - odblaski, które niewątpliwie poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze. Musimy tylko pamiętać o korzystaniu z nich za każdym razem, kiedy stajemy się uczestnikami ruchu drogowego.

    • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka
     • Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

     • Koniec stycznia to dla dzieci ważny okres – przygotowują niespodzianki dla swoich Babć i Dziadków oraz występy. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej zaprosili miłych Gości 26 stycznia na przepiękne występy przedszkolaków, młodszych klas i Koła Artystycznego klas I - III. Wrażeń artystycznych było co niemiara: tańce, wiersze i przedstawienie „Kopciuszek”. Młodszych kolegów wspomógł swoimi krótkimi występami Piotr Wawro, grając na akordeonie.

      28 stycznia, po dwuletniej przerwie, odbyła się zwyczajowo CHOINKA. Przywitaliśmy z radością przyjaciół naszej palcówki, rodziców i rodzeństwo naszych uczniów. Przedszkolaki i młodsi uczniowie ponownie przedstawili swój porywający program artystyczny. Tym razem dołączyli do nich uczestnicy Koła Artystycznego klas IV – VIII z przedstawieniem „Pchła Szachrajka”. Mimo tremy artystów, spektakle, występy zostały zaprezentowane bez zakłóceń.

      Kolejny ważny moment tego dnia zapowiedziała pani Dyrektor Magdalena Szlachta – zaprosiła na salę gimnastyczną Mikołaja, który dotarł do dzieci ze słodkimi upominkami. Wszystkie obdarowane dzieci cieszyły się, że mimo zapowiedzi Mikołaja, nikt nie musiał recytować wierszyka, żeby dowieść, że zasłużył na prezent. Każdy za to uciął sobie z miłym gościem krótką pogawędkę.

      Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa taneczna. Tanecznym dźwiękom dali się porwać wszyscy uczestnicy, od najmłodszych po najstarszych, rodzice i dzieci. Odtańczono także poloneza przy dźwiękach skomponowanych przez Wojciecha Kilara i popularną wśród uczniów belgijkę.

      W oba świąteczne dni wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków i uczniów.

      Dziękujemy Gościom za przybycie i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu
      i przeprowadzeniu tych przepięknych uroczystości. Miłe chwile zostały uwiecznione na nagraniach i zdjęciach wykonanych przez uczniów starszych klas na sprzęcie otrzymanym przez Szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zapraszamy do miłych wspomnień przy zdjęciach.