• Laboratoria Przyszłości
     • Laboratoria Przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

      W ramach Laboratoriów Przyszłości NASZA szkoła otrzymała wsparcie finansowe I  zakupiła:
      Drukarkę 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.),
      Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami Arduino,
      Stacje lutowniczą (do mikrokontrolerów),
      Zestaw oświetleniowy – lampa studyjna,
      Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamerę, mikrofony, oświetlenie , gimbal, statyw) oraz nagłośnienie 2 głośniki, mikser ośmiokanałowy, 5 mikrofonów nagłownych oraz laptop.

      Całe wyposażenie będzie wykorzystane do pracy z uczniami na zajęciach dydaktycznych,podczas uroczystości szkolnych,zajęć dodatkowych i innych wydarzeń szkolnych.

    • Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka
     • Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka

     • W tym tygodniu dzieci dowiedziały się:
      - które grzyby są jadalne, a które – niejadalne, trujące - stworzyliśmy albumy grzybów;
      - jakie barwy skrywają jesienne liście, klony, dęby, kasztanowce; - stworzyliśmy jesienny kącik; 
      - wartościowy posiłek – dzieci poznawały owoce i warzywa sezonowe;
      - jak wykonać pracę przestrzenną, dzieci wykonały piękne prace plastyczne: Pani Jesień oraz wiewióreczki.
      Dzień Kropki.
      Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu oraz odwagi w pokonywaniu trudności.
      Świętowanie rozpoczęliśmy od kropek, które wykonaliśmy na naszych rączkach, kolejno zapoznaliśmy się z Vashti w filmie o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką. 

      Dzień Przedszkolaka.
      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce, małym poczęstunkiem Z tej okazji na dzieci czekała niespodzianka – oprócz jakże ważnych życzeń z okazji ich święta – wspólne wyjście do „Przedszkolnego Kina” na seans filmowy. Każde dziecko otrzymało specjalny bilet, który uprawniał do obejrzenia ciekawych przygód. Przy wejściu po oddaniu biletu, przedszkolaki otrzymały tradycyjnie kubeczek popcornu-jak to w kinie bywa :) W kinie było ciemno ale przyjemnie i bezpiecznie. Film, choć krótki, trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały dyplomy super przedszkolaka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
      Pierwszy Dzień Jesieni
      23 września przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. 
      Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce danego tygodnia. 

       

    • Sprzątanie świata.
     • Sprzątanie świata.

     • Tradycją naszej szkoły jest udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata." Tak też było 16 września, kiedy to wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z zachowaniem zasad bezpiecznego poruszania się po drodze wyruszyli sprzątać najbliższą okolicę. Po skończonej pracy bezpiecznie wrócili do szkoły. 

    • Wizyta policji.
     • Wizyta policji.

     • We wtorek 13 września uczniów klasy 0-1 odwiedził policjant, który wręczył im  opaski odblaskowe. Wyjaśnił dlaczego trzeba być widocznym na drogach publicznych. Uczniowie podziękowali za dbałość Policji o ich bezpieczeństwo.

    • Jak być superbezpiecznym?
     • Jak być superbezpiecznym?

     • Jak być bezpiecznym? - ten temat przewodniczył nam w ostatnich dniach. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się dlaczego ważna jest znajomość swojego nazwiska i adresu zamieszkania, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w domu, w drodze do przedszkola i w sali przedszkolnej, jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych, jakie służby udzielają pomocy w razie wypadku,jak wyglądają pojazdy uprzywilejowane, jak w bezpieczny sposób należy przechodzić przez pasy, jak wezwać pomoc,  w co jest wyposażona przedszkolna apteczka pierwszej pomocy i jak założyć opatrunek, 
      na jakim świetle przechodzimy na pasach, a na jakim stoimy. 

      7 września obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. W dniu tym kształtowaliśmy postawy proekologiczne, dzięki zabawom badawczym: "Tajemnice powietrza", zabawom oddechowym z piórkami, ćwiczeniom z kinezjologii edukacyjnej: oddychaniu przeponowemu. 

      W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadający na 11 września. 
      Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
      Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych, więc opatrzyły plastrem panią Jadzię. Chętne dzieci wcieliły się w różne role; m.in. pielęgniarki, strażaka oraz policjantów.
      Oto krótka fotorelacja z tych dni.
       

    • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki
     • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki

     • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki, w szczególności maluszki, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich Rodziców. Każdy przedszkolak mógł liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań, no i łez jest coraz mniej, teraz już każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Dzieci poznały już swoją salę, kąciki zabaw, poznały kodeks przedszkolaka i wiedzą jak się zgodnie bawić z nowymi kolegami i koleżankami. Z każdym dniem są odważniejsi, a z naszej sali nie dobiega już żaden płacz. Radosne wrześniowe słonko zaprasza nas często do ogrodu, a tam mile spędzamy czas, pod czujnym okiem naszych pań.
      W pierwszych dniach przedszkolaczki zapoznały się z imionami jakie noszą ich rówieśnicy, jakie zasady obowiązują w przedszkolu, jakie zabawki są w sali przedszkolnej, jak wyglądają ich znaczki rozpoznawcze oraz jakie pomieszczenia są w przedszkolu.       

    • Narodowe Czytanie
     • Narodowe Czytanie

     • 2 września – w pierwszy wrześniowy piątek – w naszej szkole odbyło się tradycyjnie Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Minęło 200 lat od czasu wydania tego dzieła, które zapoczątkowało epokę romantyzmu w polskiej literaturze, o czym poinformowały uczennice 8 klasy – Tosia i Milena w swojej prezentacji o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

      W tym roku czytaniu ballad towarzyszyło przygotowanie scenografii do wskazanych tekstów. Trzeba przyznać, że pomysłowość uczniów nie zna granic i każdy występ był zachwycający. Nie można pominąć pomocy wychowawców w twórczej pracy przy plastycznych wizjach scenografii.

    • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

     •  1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Młodsi uczniowie w obecności rodziców, starsi samodzielnie przybyli na uroczystość rozpoczęcia, którą przygotowała Rada Uczniowska pod kierownictwem opiekuna Samorządu we współpracy z Kołem Teatralnym, które wystawiło baśń „Czerwony Kapturek” w reżyserii pani Pauliny Bąchor.

      Pani Dyrektor powitała uczniów i wskazała najważniejsze kierunki pracy na rok szkolny, by następnie przecinając wstęgę oficjalnie rozpocząć rok szkolny 2022/2023.

      1 września to nie tylko radosny nastrój  powrotu do kolegów, do szkoły, ale także przypomnienie bolesnego wydarzenia polskiej historii – wybuchu II wojny światowej. Przypomnienie ważne i konieczne w obliczu wojny toczącej się w sąsiedniej Ukrainie.

      Po uroczystościach uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie rozmawiali na temat bezpiecznego zachowania w czasie drogi do szkoły i rozpoczęli przygotowania do drugiego dnia szkoły.