• Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka

• 24.09.2022 07:43
        • W tym tygodniu dzieci dowiedziały się:
          - które grzyby są jadalne, a które – niejadalne, trujące - stworzyliśmy albumy grzybów;
          - jakie barwy skrywają jesienne liście, klony, dęby, kasztanowce; - stworzyliśmy jesienny kącik;
          - wartościowy posiłek – dzieci poznawały owoce i warzywa sezonowe;
          - jak wykonać pracę przestrzenną, dzieci wykonały piękne prace plastyczne: Pani Jesień oraz wiewióreczki.
          Dzień Kropki.
          Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu oraz odwagi w pokonywaniu trudności.
          Świętowanie rozpoczęliśmy od kropek, które wykonaliśmy na naszych rączkach, kolejno zapoznaliśmy się z Vashti w filmie o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką.

Dzień Przedszkolaka.
          20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
          Dzień ten upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce, małym poczęstunkiem Z tej okazji na dzieci czekała niespodzianka – oprócz jakże ważnych życzeń z okazji ich święta – wspólne wyjście do „Przedszkolnego Kina” na seans filmowy. Każde dziecko otrzymało specjalny bilet, który uprawniał do obejrzenia ciekawych przygód. Przy wejściu po oddaniu biletu, przedszkolaki otrzymały tradycyjnie kubeczek popcornu-jak to w kinie bywa :) W kinie było ciemno ale przyjemnie i bezpiecznie. Film, choć krótki, trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały dyplomy super przedszkolaka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Pierwszy Dzień Jesieni
          23 września przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.
          Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce danego tygodnia.

• Jak być superbezpiecznym?

• 19.09.2022 13:47
        • Jak być bezpiecznym? - ten temat przewodniczył nam w ostatnich dniach. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się:
          dlaczego ważna jest znajomość swojego nazwiska i adresu zamieszkania?,
          jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w domu, w drodze do przedszkola i w sali przedszkolnej?,
          jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych?,
          jakie służby udzielają pomocy w razie wypadku?,
          jak wyglądają pojazdy uprzywilejowane?,
          jak w bezpieczny sposób należy przechodzić przez pasy?,
          jak wezwać pomoc?,
          w co jest wyposażona przedszkolna apteczka pierwszej pomocy i jak założyć opatrunek?,
          na jakim świetle przechodzimy na pasach, a na jakim stoimy?.
          7 września obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. W dniu tym kształtowaliśmy postawy proekologiczne, dzięki zabawom badawczym: "Tajemnice powietrza", zabawom oddechowym z piórkami, ćwiczeniom z kinezjologii edukacyjnej: oddychaniu przeponowemu.
          W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadający na 11 września.

Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
          Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych, więc opatrzyły plastrem panią Jadzię. Chętne dzieci wcieliły się w różne role; m.in. pielęgniarki, strażaka oraz policjantów.
          Oto krótka fotorelacja z tych dni.

• Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki

• 09.09.2022 20:43
        • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki, w szczególności maluszki, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich Rodziców. Każdy przedszkolak mógł liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań, no i łez jest coraz mniej, teraz już każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Dzieci poznały już swoją salę, kąciki zabaw, poznały kodeks przedszkolaka i wiedzą jak się zgodnie bawić z nowymi kolegami i koleżankami. Z każdym dniem są odważniejsi, a z naszej sali nie dobiega już żaden płacz. Radosne wrześniowe słonko zaprasza nas często do ogrodu, a tam mile spędzamy czas, pod czujnym okiem naszych pań.
          W pierwszych dniach przedszkolaczki zapoznały się z imionami jakie noszą ich rówieśnicy, jakie zasady obowiązują w przedszkolu, jakie zabawki są w sali przedszkolnej, jak wyglądają ich znaczki rozpoznawcze oraz jakie pomieszczenia są w przedszkolu.

• Zebranie organizacyjne

• 24.08.2022 11:46
        • Dyrektor oraz Nauczyciele Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Kalinowskiej serdecznie zapraszają rodziców dzieci przedszkolnych oraz "0" na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 16:00 w sali numer 26. Zapraszamy.
        • 3 maj

• 20.05.2022 22:49
        • 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja.