• Warsztaty wielkanocne

• 20.05.2022 22:34
        • Dnia 15 marca 2022 r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Wzięły w nich udział dzieci z przedszkola i zerówki. Dzieci zapoznały się z tradycją zdobienia wielkanocnych jajek, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Możliwość własnoręcznego wykonania wielkanocnego styropianowego jajka  lub baranka obklejanego popcornem była dla dzieci powodem dużej satysfakcji. Zajęcia zmotywowały przedszkolaków do artystycznego spojrzenia na świat oraz miały wpływ na ich rozwój zdolności plastycznych i manualnych. Warsztaty były okazją pokazania dzieciom jak istotne jest przygotowanie do świąt oraz dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę.
        • MARCOWA POGODA /WIOSENNE PRZEBUDZENIA/ PROJEKT BUDOWLE

• 20.05.2022 22:21
        • Minione trzy tygodnie upłynęły przedszkolakom w tematykach marcowej pogody, wiosennego przebudzenia oraz budowli.
          Przedszkolaki poznały znaczenie witamin dla zdrowia człowieka, poszerzyły swoją wiedzę w tematyce zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wczesnej wiosny. Wspólnie założyliśmy hodowlę roślin, w której zasadziliśmy rzeżuchę oraz cebulkę.
          W drugim tygodniu przedszkolaki rozwijały zainteresowanie architekturą, poznawały różnego typu budowle. Wspólnie stworzyliśmy makietę miasta i makietę i wsi.
          Kolejny tydzień to wiosenne przebudzenie. Tydzień rozpoczęliśmy od wzbogacenia wiedzy na temat pierwszych wiosennych kwiatów, utrwalania nazw roślin charakterystycznych dla środowiska parku. Przedszkolaki określały zmiany zachodzące w życiu zwierząt i wyjaśniały jak spędzają one wiosnę.
          22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody i każdy przedszkolak wie, jak należy oszczędzać wodę, jakie zagrożenie niesie zanieczyszczenie jej oraz jak nasz organizm reaguje na brak wody.
        • ZWIERZĘTA Z DŻUNGLI I SAWANNY/ ZWIERZĘTA Z NASZYCH PÓL I LASÓW.

• 20.05.2022 22:11
        • Mijające tygodnie upłynęły w tematyce zwierząt. Pierwszy tydzień przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych zamieszkujących dżunglę i sawannę. Zapoznały się z wybranymi kontynentami oraz zwierzętami je zamieszkującymi. Kolejny tydzień to zwierzęta, które żyją w naszym najbliższym otoczeniu. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat życia i zwyczajów zwierząt mieszkających w lesie, na łące czy polu. Każdy przedszkolak już wie czym różni się łąka od pola i jakie zwierzęta możemy tam spotkać. Sami możemy je zaobserwować na spacerach, gdyż mieszkamy w przepięknej okolicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Każdy tydzień podsumowany był pięknymi pracami wywieszonym i w gablocie.
        • Baśnie, bajki i bajeczki

• 16.02.2022 13:55
        • W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim były baśnie, bajki, bajeczki. Przedszkolaki z uwagą słuchały baśni i bajeczek czytanych przez Panią. Z ogromnym zaangażowaniem chętne dzieci odegrały scenki baśniowych postaci 🧑‍🦰🧓🐷🐷🐷🐺👫🧙 Aktorzy grali role spontanicznie, nikt wcześniej się do nich nie przygotowywał. Przedszkolaki wcześniej wysłuchały prezentowaną baśń i samodzielnie odegrali rolę. Radości nie było końca. Aktorom bardzo przypadło do gustu odgrywanie ról, zapewne zostaną one wpisane do częstych zajęć przedszkolnych. Mali artyści wykonali również piękne prace plastyczne związane z tematem tygodnia.
        • Przedszkolaczki dla Babci i Dziadzia

• 25.01.2022 14:14
        • „Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom zdrowia, szczęścia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości”

Przedszkolaczki dla Babci i Dziadzia 🧓🧑💯💞👫