• Jak jesienią dbać o zdrowie? / Dzień Chłopaka / Dzień Zwierząt / Dzień Drzewa
    • Jak jesienią dbać o zdrowie? / Dzień Chłopaka / Dzień Zwierząt / Dzień Drzewa

    • 10.10.2022 20:13
    • W ciągu dwóch tygodniach dzieci dowiedziały się:
     - co należy zrobić, kiedy ktoś źle się czuje? - przy tej okazji przypomnieliśmy sobie numery alarmowe;
     - na czym polega praca lekarza oraz jakie narzędzia i inne akcesoria wykorzystuje on w swojej
     pracy? - każdy z przedszkolaków wcielił się w rolę lekarza oraz rodzica przychodzącego do przychodni z chorym "dzieckiem" -lalką;
     - co to jest piramida zdrowego żywienia? - co należy jeść, aby być zdrowym, dlaczego należy pić wodę,
     - dlaczego ruch jest ważny dla naszego zdrowia? - jakie znaczenie ma ruch dla naszego zdrowia?
     - co to są przetwory i z czego powstają?, jakie przetwory przygotowują ludzie na zimę? - każdy przedszkolak spróbował przetworów przyniesionych przez Panią Jadzię. Przetwory okazały się tak pyszne, że zawartość słoików zniknęła w mig, a przedszkolaki pytały kiedy znów będzie dzień przetworów :)


     W tych dniach obchodziliśmy Dzień Chłopaka, Dzień Zwierząt oraz Dzień Drzewa.

     Dzien Chłopaka 
     30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dzień ten był doskonałą okazją do zintegrowania całej grupy przedszkolaków i spędzenia dnia pełnego wrażeń. Jury w osobach dziewcząt i Pani Kasi oceniało występ chłopców w wielu konkurencjach, było mnóstwo dobrej zabawy, radości, trochę sportowej rywalizacji, w której wszyscy chłopcy wygrali i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki. Również Panie nie zapominały o chłopcach i każdy chłopiec otrzymał od nich książeczkę. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie super fotografię. 

     Dzień Zwierząt.
     4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się czym zwierzęta różnią się od ludzi,  miejsca, których zwierzęta wolałyby nie znać, czy cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt. Celem tych zajęć było ukazanie podobieństwa życia ludzi i zwierząt oraz zwrócenie uwagi uczniów na zdolność zwierząt do przeżywania uczuć, uwrażliwienie na los zwierząt, zmotywowanie do działań na rzecz zwierząt, uwrażliwienie dzieci na los zwierząt w cyrkach, zwrócenie uwagi na warunki życia zwierząt cyrkowych, zachęcenie do świadomej rezygnacji z oglądania tresury dzikich zwierząt.
     Dzień Drzewa
     Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Dzień ten jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa oraz najpopularniejsze drzewa Polskie,  jak wyglądają ich liście, owoce czy kora. Wycieczka z Paniami Jadzią i Małgosią do pobliskiego Ojcowskiego Parku Narodowego pomogła przedszkolakom dokładniej zapoznać się z drzewami, przedszkolaki mogły liście oraz owoce drzew dotknąć, czy zabrać ich owoce do przedszkolnego kącika przyrody. 


      

    • więcej
    • Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka
    • Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka

    • 24.09.2022 07:43
    • W tym tygodniu dzieci dowiedziały się:
     - które grzyby są jadalne, a które – niejadalne, trujące - stworzyliśmy albumy grzybów;
     - jakie barwy skrywają jesienne liście, klony, dęby, kasztanowce; - stworzyliśmy jesienny kącik; 
     - wartościowy posiłek – dzieci poznawały owoce i warzywa sezonowe;
     - jak wykonać pracę przestrzenną, dzieci wykonały piękne prace plastyczne: Pani Jesień oraz wiewióreczki.
     Dzień Kropki.
     Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu oraz odwagi w pokonywaniu trudności.
     Świętowanie rozpoczęliśmy od kropek, które wykonaliśmy na naszych rączkach, kolejno zapoznaliśmy się z Vashti w filmie o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką. 

     Dzień Przedszkolaka.
     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
     Dzień ten upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce, małym poczęstunkiem Z tej okazji na dzieci czekała niespodzianka – oprócz jakże ważnych życzeń z okazji ich święta – wspólne wyjście do „Przedszkolnego Kina” na seans filmowy. Każde dziecko otrzymało specjalny bilet, który uprawniał do obejrzenia ciekawych przygód. Przy wejściu po oddaniu biletu, przedszkolaki otrzymały tradycyjnie kubeczek popcornu-jak to w kinie bywa :) W kinie było ciemno ale przyjemnie i bezpiecznie. Film, choć krótki, trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały dyplomy super przedszkolaka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

     Pierwszy Dzień Jesieni
     23 września przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. 
     Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce danego tygodnia. 

      

    • więcej
    • Jak być superbezpiecznym?
    • Jak być superbezpiecznym?

    • 19.09.2022 13:47
    • Jak być bezpiecznym? - ten temat przewodniczył nam w ostatnich dniach. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się:
     dlaczego ważna jest znajomość swojego nazwiska i adresu zamieszkania?, 
     jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w domu, w drodze do przedszkola i w sali przedszkolnej?, 
     jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych?,
     jakie służby udzielają pomocy w razie wypadku?,
     jak wyglądają pojazdy uprzywilejowane?, 
     jak w bezpieczny sposób należy przechodzić przez pasy?, 
     jak wezwać pomoc?, 
     w co jest wyposażona przedszkolna apteczka pierwszej pomocy i jak założyć opatrunek?, 
     na jakim świetle przechodzimy na pasach, a na jakim stoimy?. 
     7 września obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. W dniu tym kształtowaliśmy postawy proekologiczne, dzięki zabawom badawczym: "Tajemnice powietrza", zabawom oddechowym z piórkami, ćwiczeniom z kinezjologii edukacyjnej: oddychaniu przeponowemu. 
     W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadający na 11 września. 

     Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
     Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych, więc opatrzyły plastrem panią Jadzię. Chętne dzieci wcieliły się w różne role; m.in. pielęgniarki, strażaka oraz policjantów.
     Oto krótka fotorelacja z tych dni.
      
    • więcej
    • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki
    • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki

    • 09.09.2022 20:43
    • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki, w szczególności maluszki, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich Rodziców. Każdy przedszkolak mógł liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań, no i łez jest coraz mniej, teraz już każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Dzieci poznały już swoją salę, kąciki zabaw, poznały kodeks przedszkolaka i wiedzą jak się zgodnie bawić z nowymi kolegami i koleżankami. Z każdym dniem są odważniejsi, a z naszej sali nie dobiega już żaden płacz. Radosne wrześniowe słonko zaprasza nas często do ogrodu, a tam mile spędzamy czas, pod czujnym okiem naszych pań.
     W pierwszych dniach przedszkolaczki zapoznały się z imionami jakie noszą ich rówieśnicy, jakie zasady obowiązują w przedszkolu, jakie zabawki są w sali przedszkolnej, jak wyglądają ich znaczki rozpoznawcze oraz jakie pomieszczenia są w przedszkolu.      
    • więcej
    • Zebranie organizacyjne
    • Zebranie organizacyjne

    • 24.08.2022 11:46
    • Dyrektor oraz Nauczyciele Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Kalinowskiej serdecznie zapraszają rodziców dzieci przedszkolnych oraz "0" na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 16:00 w sali numer 26. Zapraszamy.
    • więcej