• Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki

• 09.09.2022 20:43
        • Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaczki, w szczególności maluszki, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich Rodziców. Każdy przedszkolak mógł liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań, no i łez jest coraz mniej, teraz już każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Dzieci poznały już swoją salę, kąciki zabaw, poznały kodeks przedszkolaka i wiedzą jak się zgodnie bawić z nowymi kolegami i koleżankami. Z każdym dniem są odważniejsi, a z naszej sali nie dobiega już żaden płacz. Radosne wrześniowe słonko zaprasza nas często do ogrodu, a tam mile spędzamy czas, pod czujnym okiem naszych pań.
          W pierwszych dniach przedszkolaczki zapoznały się z imionami jakie noszą ich rówieśnicy, jakie zasady obowiązują w przedszkolu, jakie zabawki są w sali przedszkolnej, jak wyglądają ich znaczki rozpoznawcze oraz jakie pomieszczenia są w przedszkolu.

• Zebranie organizacyjne

• 24.08.2022 11:46
        • Dyrektor oraz Nauczyciele Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Kalinowskiej serdecznie zapraszają rodziców dzieci przedszkolnych oraz "0" na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 16:00 w sali numer 26. Zapraszamy.
        • 3 maj

• 20.05.2022 22:49
        • 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja.
        • Wiosenne powroty / Wiosna na wsi

• 20.05.2022 22:47
        • Mijające tygodnie w przedszkolu jak zwykle upłynęły w ciekawych tematach i pogłębianiu wiedzy. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę w tematyce ptaków i ich wiosennych powrotów. Przypominaliśmy sobie jakie ptaki wracają do nas wiosną. Dowiedziały się z czego składa się jajko, oglądały je surowe oraz kosztowały gotowane. Dzieci dowiedziały się którego zwierzątka jajko jest największe, a którego jest najmniejsze.  Od ponad miesiąca wspólnie obserwujemy (za pośrednictwem kamery on-line) powrót bocianów do swojego gniazda. W Pasiece są nasze dwa ulubione bociany, które w chwili obecnej mają pięć jaj. Codziennie oglądanie ich sprawia przedszkolakom wiele emocji, każdy z nas czuje, że są nam bliskie Czekamy na pierwsze pisklaki z niecierpliwością.

Tematyka wiosny na wsi, nie miała zbyt wielu tajemnic przed naszymi przedszkolakami, gdyż z tym tematem poradzili sobie bardzo dobrze. Dzieci świetnie znały zwierzęta mieszkające na wsi oraz maszyny, które są przydatne do pracy na wsi. Przedszkolaki zaznajomiły się z rodzinami zwierząt. Każdy tydzień zakończyliśmy wykonaniem pięknych prac plastycznych, które cieszą oczy rodziców na szkolnym korytarzu.

• 20.05.2022 22:46
        • Każdy przedszkolak wie, że już od najmłodszych lat powinnyśmy dbać o naszą ziemię. Wspólnie posprzątaliśmy teren wkoło szkoły, każdy papierek, został zauważony przez sokoli wzrok przedszkolaków i zabrany ze sobą do worka na śmieci. Dzieciaki w tej pracy spisali się na medal. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą oszczędzać wodę, np. podczas kąpieli, czy myciu zębów, jak oszczędzać prąd oraz w jaki sposób segregować śmieci. Do sali zostały zakupione kosze do segregacji śmieci i od Dnia Ziemi, wyrabiamy nawyk segregowania śmieci i segregujemy wspólnie śmieci przez nas wygenerowane.