• Wiosenne powroty / Wiosna na wsi

• 20.05.2022 22:47
      • Mijające tygodnie w przedszkolu jak zwykle upłynęły w ciekawych tematach i pogłębianiu wiedzy. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę w tematyce ptaków i ich wiosennych powrotów. Przypominaliśmy sobie jakie ptaki wracają do nas wiosną. Dowiedziały się z czego składa się jajko, oglądały je surowe oraz kosztowały gotowane. Dzieci dowiedziały się którego zwierzątka jajko jest największe, a którego jest najmniejsze.  Od ponad miesiąca wspólnie obserwujemy (za pośrednictwem kamery on-line) powrót bocianów do swojego gniazda. W Pasiece są nasze dwa ulubione bociany, które w chwili obecnej mają pięć jaj. Codziennie oglądanie ich sprawia przedszkolakom wiele emocji, każdy z nas czuje, że są nam bliskie Czekamy na pierwsze pisklaki z niecierpliwością.

Tematyka wiosny na wsi, nie miała zbyt wielu tajemnic przed naszymi przedszkolakami, gdyż z tym tematem poradzili sobie bardzo dobrze. Dzieci świetnie znały zwierzęta mieszkające na wsi oraz maszyny, które są przydatne do pracy na wsi. Przedszkolaki zaznajomiły się z rodzinami zwierząt. Każdy tydzień zakończyliśmy wykonaniem pięknych prac plastycznych, które cieszą oczy rodziców na szkolnym korytarzu.

• Zdjęcia w galerii: