• Pani Jesień

• 13.02.2022 20:54
        • Dzisiaj odwiedziła nas najpiękniejsza pora roku „Pani Jesień”, gdyż kalendarzowa przypada na 23 września.

Dzień ten obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które przedszkolaki przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Dzieci poznały dary jesieni, przyporządkowywały je, przeliczały zbiory, odgadywały zagadki. Przygotowaliśmy wspólnie kącik jesienny.

Na dzisiejszych zajęciach nie zabrakło sensoplastyki, która zachęcała dzieci do współpracy.

Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał piękną pracę plastyczną związaną z jesienią-grzybka.

• Dzień Przedszkolaka

• 13.02.2022 20:46
        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada na 20 września. To w tym dniu przedszkolaki obchodzą swoje święto, które zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynia się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto dzisiaj. Dzieci spotkały się w sali przedszkolnej specjalnie przygotowanej do uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania wspólnych piosenek, a następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców. Radość, śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Każdy przedszkolak dostał mały słodki upominek.

Dyrektor Magdalena Szlachta oraz całe grono pedagogiczne życzy wszystkim przedszkolakom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- J. Korczak.

Jadwiga Salawa

• Moja droga do przedszkola

• 13.02.2022 20:35
        • W tym tygodniu w naszym przedszkolu poruszaliśmy temat bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki poznały zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, do czego służy sygnalizator świetlny przy przejściu dla pieszych, jak zachować się na pasach bez sygnalizacji świetlnej oraz jakie znaki drogowe można spotkać w rejonie naszego przedszkola. Przypominaliśmy wyposażenie odpowiedzialnego rowerzysty oraz utrwalaliśmy numer alarmowy 112. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach i bezbłędnie rozwiązywały zadania z Misiem. Na zakończenie każdy Bezpieczny Przedszkolak otrzymał dyplom i drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Od tej pory już każdy przedszkolak wie, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i po drodze poruszać się!

Jadwiga Salawa

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• 13.02.2022 20:24
        • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypada na 11 września 2021r. (sobota). Dzień ten ustanowiony został w roku 2000 z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, która jest największą organizacją humanitarną na świecie. Celem tego dnia jest uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy oraz promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy szczególną uwagę poświęcają szkoleniu młodych osób, po to by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy oraz nauczyć  ich zasad postępowania w razie wypadków. W naszym przedszkolu odbyły się dzisiaj zajęcia dla 3, 4 i 5-latków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z racji pandemii nie mogliśmy zaprosić gości, którzy na co dzień pracują w służbach ratunkowych. Zajęcia przeprowadziła Pani Jadzia, która opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak wezwać pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Dzieci ćwiczyły te umiejętności podczas odgrywania scenek sytuacyjnych. Wszyscy utrwalili swoje imię i nazwisko, adres domowy oraz ocenialiśmy jak powinniśmy zachować się w sytuacji, gdy członek rodziny straci przytomność. Następnie utrwalaliśmy numery alarmowe. Dzieci poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały  się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał Dyplom oraz Odznakę Małego Ratownika.