• Jak jesienią dbać o zdrowie? / Dzień Chłopaka / Dzień Zwierząt / Dzień Drzewa
   • Jak jesienią dbać o zdrowie? / Dzień Chłopaka / Dzień Zwierząt / Dzień Drzewa

   • 10.10.2022 20:13
   • W ciągu dwóch tygodniach dzieci dowiedziały się:
    - co należy zrobić, kiedy ktoś źle się czuje? - przy tej okazji przypomnieliśmy sobie numery alarmowe;
    - na czym polega praca lekarza oraz jakie narzędzia i inne akcesoria wykorzystuje on w swojej
    pracy? - każdy z przedszkolaków wcielił się w rolę lekarza oraz rodzica przychodzącego do przychodni z chorym "dzieckiem" -lalką;
    - co to jest piramida zdrowego żywienia? - co należy jeść, aby być zdrowym, dlaczego należy pić wodę,
    - dlaczego ruch jest ważny dla naszego zdrowia? - jakie znaczenie ma ruch dla naszego zdrowia?
    - co to są przetwory i z czego powstają?, jakie przetwory przygotowują ludzie na zimę? - każdy przedszkolak spróbował przetworów przyniesionych przez Panią Jadzię. Przetwory okazały się tak pyszne, że zawartość słoików zniknęła w mig, a przedszkolaki pytały kiedy znów będzie dzień przetworów :)


    W tych dniach obchodziliśmy Dzień Chłopaka, Dzień Zwierząt oraz Dzień Drzewa.

    Dzien Chłopaka 
    30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dzień ten był doskonałą okazją do zintegrowania całej grupy przedszkolaków i spędzenia dnia pełnego wrażeń. Jury w osobach dziewcząt i Pani Kasi oceniało występ chłopców w wielu konkurencjach, było mnóstwo dobrej zabawy, radości, trochę sportowej rywalizacji, w której wszyscy chłopcy wygrali i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki. Również Panie nie zapominały o chłopcach i każdy chłopiec otrzymał od nich książeczkę. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie super fotografię. 

    Dzień Zwierząt.
    4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się czym zwierzęta różnią się od ludzi,  miejsca, których zwierzęta wolałyby nie znać, czy cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt. Celem tych zajęć było ukazanie podobieństwa życia ludzi i zwierząt oraz zwrócenie uwagi uczniów na zdolność zwierząt do przeżywania uczuć, uwrażliwienie na los zwierząt, zmotywowanie do działań na rzecz zwierząt, uwrażliwienie dzieci na los zwierząt w cyrkach, zwrócenie uwagi na warunki życia zwierząt cyrkowych, zachęcenie do świadomej rezygnacji z oglądania tresury dzikich zwierząt.
    Dzień Drzewa
    Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Dzień ten jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa oraz najpopularniejsze drzewa Polskie,  jak wyglądają ich liście, owoce czy kora. Wycieczka z Paniami Jadzią i Małgosią do pobliskiego Ojcowskiego Parku Narodowego pomogła przedszkolakom dokładniej zapoznać się z drzewami, przedszkolaki mogły liście oraz owoce drzew dotknąć, czy zabrać ich owoce do przedszkolnego kącika przyrody. 


     

   • Wróć do listy artykułów