• Jak być superbezpiecznym?

• 19.09.2022 13:47
      • Jak być bezpiecznym? - ten temat przewodniczył nam w ostatnich dniach. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się:
        dlaczego ważna jest znajomość swojego nazwiska i adresu zamieszkania?,
        jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w domu, w drodze do przedszkola i w sali przedszkolnej?,
        jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych?,
        jakie służby udzielają pomocy w razie wypadku?,
        jak wyglądają pojazdy uprzywilejowane?,
        jak w bezpieczny sposób należy przechodzić przez pasy?,
        jak wezwać pomoc?,
        w co jest wyposażona przedszkolna apteczka pierwszej pomocy i jak założyć opatrunek?,
        na jakim świetle przechodzimy na pasach, a na jakim stoimy?.
        7 września obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. W dniu tym kształtowaliśmy postawy proekologiczne, dzięki zabawom badawczym: "Tajemnice powietrza", zabawom oddechowym z piórkami, ćwiczeniom z kinezjologii edukacyjnej: oddychaniu przeponowemu.
        W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadający na 11 września.

Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
        Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych, więc opatrzyły plastrem panią Jadzię. Chętne dzieci wcieliły się w różne role; m.in. pielęgniarki, strażaka oraz policjantów.
        Oto krótka fotorelacja z tych dni.