• Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?/Dzień Kropki/ Dzień Przedszkolaka

• 24.09.2022 07:43
      • W tym tygodniu dzieci dowiedziały się:
        - które grzyby są jadalne, a które – niejadalne, trujące - stworzyliśmy albumy grzybów;
        - jakie barwy skrywają jesienne liście, klony, dęby, kasztanowce; - stworzyliśmy jesienny kącik;
        - wartościowy posiłek – dzieci poznawały owoce i warzywa sezonowe;
        - jak wykonać pracę przestrzenną, dzieci wykonały piękne prace plastyczne: Pani Jesień oraz wiewióreczki.
        Dzień Kropki.
        Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu oraz odwagi w pokonywaniu trudności.
        Świętowanie rozpoczęliśmy od kropek, które wykonaliśmy na naszych rączkach, kolejno zapoznaliśmy się z Vashti w filmie o tytułowej "Kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką.

Dzień Przedszkolaka.
        20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
        Dzień ten upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce, małym poczęstunkiem Z tej okazji na dzieci czekała niespodzianka – oprócz jakże ważnych życzeń z okazji ich święta – wspólne wyjście do „Przedszkolnego Kina” na seans filmowy. Każde dziecko otrzymało specjalny bilet, który uprawniał do obejrzenia ciekawych przygód. Przy wejściu po oddaniu biletu, przedszkolaki otrzymały tradycyjnie kubeczek popcornu-jak to w kinie bywa :) W kinie było ciemno ale przyjemnie i bezpiecznie. Film, choć krótki, trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały dyplomy super przedszkolaka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Pierwszy Dzień Jesieni
        23 września przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.
        Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce danego tygodnia.