• Maj w przedszkolu
   • Maj w przedszkolu

   • 04.06.2022 19:36
   • Moja Ojczyzna/ Moja miejscowość, mój region/ Łąka w maju/ Projekt sport.
   • Początek maja w przedszkolu rozpoczął się od świętowania, czyli Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 maja. Dzieci utrwalały znajomości polskiego godła, barw narodowych oraz polskiego hymnu. Zapoznały się z herbem Warszawy oraz naszej Gminy Sułoszowa. Kształtowały poczucie tożsamości narodowej. Przedszkolaczki rozbudzały zainteresowania miejscem zamieszkania, najważniejszymi instytucjami w okolicy oraz pięknem krajobrazu, przypomniały sobie również, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i jak właściwie zachowywać się w miejscach publicznych. 

    Charakterystyczne cechy łąki wiosną nie miały przed nimi żadnych tajemnic, gdyż wymienili je wzorowo, również owady i mieszkańcy łąki nie były dla nich żadną niespodzianką i świetnie poradzili sobie z odgadywaniem ich nazw. Dzieci w tych dniach zapoznały się ze znaczeniem barwy ochronnej w życiu zwierząt, do czego służy i w czym pomaga. Poznały sposoby wykorzystywania łąki przez rolników oraz poznały różnice między łąką a polem. 

    Projekt sport poszerzył wiedzę przedszkolaków w temacie olimpiad i igrzysk olimpijskich. Dzieci w tych dniach wzbogaciły wiadomości na temat wybranych dyscyplin sportowych. Zapoznały się z symbolami olimpijskimi i już wiedzą co oznaczają poszczególne kolory na fladze olimpijskiej. Obejrzeliśmy wspólnie film o letnich igrzyskach olimpijskich, gdzie dzieci dowiedziały się o przebiegu igrzysk, o dyscyplinach jakie są rozgrywane podczas igrzysk oraz jak rozpoczynają się igrzyska, czyli chwila zapalenia znicza olimpijskiego. Zapoznały się ze znaczeniem słów fair play- i obiecaliśmy sobie, że te zasady będziemy uczciwie i szlachetnie przestrzegać. Każdy tydzień wieńczył wykonaniem pięknych prac plastycznych. 

    VID_165165274723F.mp4

   • Wróć do listy artykułów