Powitanie wiosny
Z okazji pierwszego dnia wiosny został zorganizowany konkurs na strój postaci z lektury. Tego dnia w szkole było wesoło i kolorowo, a stroje postaci z książek dały wyraz dziecięcej pomysłowości i wyobraźni. Uczniowie wykonali (samodzielnie lub z pomocą rodziców) strój przedstawiający postać lektury według własnego pomysłu i przyszli tego dnia do szkoły w przebraniu. W konkursie wzięło udział większość uczniów. Najmłodsi uczestnicy przedstawili postacie z baśni i bajek. Starsi wcielili się w postacie z lektur szkolnych. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się podczas pokazu. Było mnóstwo uśmiechów i dobrej zabawy. Następnie wszyscy udali się na wiosenny spacer po najbliższej okolicy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę.
Dzień Kolorowej Skarpetki.
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Dzieci oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne założyli dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. W klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Natomiast w przedszkolu wychowawczyni przeczytała dzieciom ciekawą bajkę na temat Zespołu Downa pt. ”Tajemnica znikających ciasteczek”. Dzieci wykonywały prace plastyczne – skarpety, które ozdobiły korytarz - na znak jedności z dziećmi z ZD. Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International. Ma ono na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa. Data obchodów jest symboliczna, gdyż przypada ona na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom
Jaka pogoda jest w marcu? / Gdzie ubiera się Pani Wiosna? / Z czego to jest zrobione?
W minionych tygodniach przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę w tematykach:
− jaka pogoda jest charakterystyczna dla marca,
− jak należy się ubrać, wybierając się na wczesnowiosenny spacer lub wycieczkę,
− jakie są przysłowia o marcowej pogodzie,
− jakie są cztery żywioły przyrody i jakie zagrożenia mogą powodować,
− jak założyć hodowlę roślin na parapecie,
− co potrzebne jest roślinom, aby mogły rosnąć,
− jakie są oznaki wiosny,
− jakie prace wykonuje się wiosną w polu i w ogrodzie,
− jak zbudowany jest tulipan,
− jakich narzędzi używa się najczęściej do prac w ogrodzie,
− jakie ptaki wracają do nas wiosną,
− jak brzmią głosy najbardziej znanych ptaków,
− jakie są pierwsze wiosenne kwiaty,
− z czego są zrobione wybrane produkty, np.: dzbanek, chleb, ser biały, sweter oraz papier i jakie są ich etapy produkcji,
− co można stworzyć z gliny,
− jak wygląda proces powstawania chleba,
− jak z
Dzień Kobiet
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. W ten wyjątkowy dzień wszystkie małe i te większe kobiety zostały powitane pięknymi życzeniami, kwiatami oraz słodyczami. W klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia swoim koleżankom, Pani Dyrektor, Wychowawczyniom, Paniom nauczycielkom, Paniom z obsługi. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
Konkurs Biblijny
9 marca w Szkole Podstawowej w Przegini odbył się Etap Dekanalny XVIII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII Antonina Pieszczek i Piotr Wawro. Gratulacje dla Antoniny, która zdobyła III miejsce w trudnym konkursie wymagającym dokładnej znajomości fragmentów Pisma Świętego.
Apel z o okazji ,,Dnia Żołnierzy Wyklętych"
W marcu uczniowie z Samorządu i koła artystycznego przypominają kolegom o powojennej historii polskiej, kiedy mimo skończonej wojny, wielu Polaków nie złożyło broni, wierząc, że odzyskają prawdziwie wolną Polskę. Za swój opór przeciwko komunistycznej władzy tracili nie tylko życie, ale i prawo do godnego pochówku. Do dziś rodziny wielu żołnierzy wyklętych nie może zapalić świeczki na grobie ojców, dziadków, gdyż nieznane są miejsca ukrycia ich ciał. To właśnie tym niezłomnym żołnierzom marzącym o prawdziwie wolnej Polsce był poświęcony ten apel.