• Warsztaty plastyczne

Każde zbliżające się święta to doskonała okazja do podarowania okolicznościowej kartki. Radość jest tym większa, jeśli spróbujemy wykonać ją własnoręcznie. Aby pielęgnować tradycję związaną z wykonywaniem kartek świątecznych 7 marca uczniowie z klas VI-VII wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Weronikę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy i stworzyli ciekawe dzieła, wykorzystując do tego różnorodne materiały. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wspólna plastyczna twórczość dała im mnóstwo uśmiechu i zabawy. Dziękujemy Kierownictwu i Pani Weronice za wspólnie spędzony czas.

• Zwierzęta egzotyczne/ Kosmos

Dwa tygodnie temu dzieci zdobywały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych. Poznały wygląd wybranych zwierząt, ich sposób życia oraz naturalne środowisko, z którego pochodzą.

Dzieci wiedzą, że te zwierzęta poza ich naturalnym środowiskiem możemy spotkać w ZOO. Pani Jadzia zrobiła przedszkolakom makietę sensoryczną ZOO, by bardziej przybliżyć dzieciom świat dzikich zwierząt.

Wiadomo, że wszystko, czego doświadcza dziecko i co poznaje, dzieje się poprzez zabawę. To w zabawie dziecko poznaje świat. Dotyk jest nieodzownym elementem codzienności małego człowieka. By doświadczyć i poznać, dziecko musi posmakować, poczuć, dotknąć. Mata przypadła przedszkolakom do gustu i bawią się przy niej na co dzień. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, dlatego łatwo opowiadały o nich. Co możemy zauważyć na załączonych filmikach. Temat szczególnie zainteresował Helenkę, która w profesjonalny sposób opowiadała o każdym zwierzątku.

Omawiając jeden z tematów jakim był temat ,,Sawanna " przedszkolaki wraz z Panią Małgosią wykonały pracę plastyczną, która polegała na stworzeniu przez dzieci makiety przedstawiającej Sawannę. Dzieci na początku wysłuchały opowiadania o tym, co znajduje się na Sawannie, jakie żyją na niej zwierzęta oraz jaki panuje tam krajobraz, a następnie za pomocą wybranych materiałów tworzyły wspólnie makietę. Dzieci podzieliły się pracą, każde z nich wykonało odpowiedni element potrzebny do umieszczenia go w pracy. Przedszkolaki dzięki temu zadaniu zarówno zdobyły wiedzę, kształtowały wyobraźnię, jak i świetnie się bawiły.

W minionym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu zgłębialiśmy tematy związane z kosmosem. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat planet, nazw, wielkości, jak również ich kolejność w Układzie Słonecznym.

Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki poznały nazwy wszystkich ośmiu planet, dowiedziały się, czym jest orbita i w jaki sposób planety poruszają się dookoła Słońca. Rozwiązywały zagadki słowne o poszczególnych planetach i zrozumiały, do czego służy teleskop oraz stacja kosmiczna. Kim jest astronauta i kiedy odbył się pierwszy lot na księżyc. Zajęcia były wyjątkowe, bo okazało się że dzieci bardzo zainteresował temat kosmosu. Szczególnie zainteresował Błażejka, który posiadł niesamowitą wiedzę na ten temat. Wszyscy bardzo uważnie słuchali pani i wspaniale opowiadali wykorzystując tablicę multimedialną ze wszystkimi szczegółami o kosmicznych ciekawostkach, co można zaobserwować na prezentowanych filmikach. Podczas zajęć plastyczno-technicznych przedszkolaczki wykonały rakiety oraz astronautów.

Drodzy Rodzice, podczas zajęć w przedszkolu zgłębiliśmy kilka kosmicznych tajemnic. W miarę możliwości kontynuujcie z dziećmi ten temat, wpatrujcie się w nocne niebo i obserwujcie zmiany wyglądu Księżyca.

• Dzień Żołnierzy Wyklętych

Kiedy Europa po 8 maja 1945 roku cieszyła się z zakończenia działań wojennych i jej mieszkańcy zaczęli odbudowę swoich zniszczonych krajów, w Polsce władzę zaczęli przejmować komuniści przy silnym wsparciu ZSRR. Nie wszyscy Polacy wyrazili zgodę na ten stan i nie złożyli broni mimo aktu kapitulacji Niemiec tylko zmienił się wróg Polski. Dla upamiętnienia niezłomności żołnierzy walczących z komunistyczną władzą 13 lat temu zostało ustanowione święto państwowe – Dzień Żołnierzy Wyklętych. 1 marca w Szkole Podstawowej w Woli Kalinowskiej odbył się apel upamiętniający to święto państwowe ustanowione w 2011 roku Uczniowie starszych klas przypomnieli, jak była jego geneza i kim byli bohaterowie tego dnia. Apel był również okazją do wręczenia dyplomów i podziękowania za udział w XXIX Wojewódzkim Konkursie Biblijnym- etap dekanalny.

• Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka

Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi przyjaciółmi.

Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizacja choinki szkolnej połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka. W tym roku choinka szkolna odbyła się 10 lutego tym samym otwierając symbolicznie okres ferii zimowych. Z radością przywitaliśmy rodziców, dziadków, rodzeństwo , sympatyków szkoły oraz przedstawicieli władzy na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego- Panem Łukaszem Smółką oraz Wójtem Gminy Sułoszowa- Panem Stanisławem Gorajczykiem.

• Kuratorium Oświaty
      • Program dla szkół