• Zakończenie roku szkolnego.
     • Zakończenie roku szkolnego.

     • I stało się. Kolejny etap szkolnego życia za nami. Uroczyście zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 i rozpoczęliśmy wyczekane, chyba przez wszystkich, wakacje. Ale po kolei. O przygotowaniach do uroczystości nie będzie, choć to też istotna część tego wydarzenia. 24 czerwca o godzinie 10 w szkole spotkała się cała społeczność: przedszkolaki i uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz rodzice. Po wszystkich było widać nie tylko wyczekiwanie, ale i odświętność chwili. Rozpoczęliśmy hymnem państwowym. Aktorzy z koła teatralnego zaprosili nas w świat Ślubów panieńskich. Pani Dyrektor podziękowała za trud aktorski oraz reżyserski (opiekunowi R. Korzeniowskiej). Podziękowała też uczniom i nauczycielom za rok wspólnej pracy. Rozdano, tradycyjnie, świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. I swój czas, po raz ostatni, mieli też absolwenci. Z nimi pożegnaliśmy się na dobre. Trudno zamknąć w słowach wiele wspólnie spędzonych lat: absolwenci pożegnali tych, co zostają; pożegnali też absolwentów ci, co zostają, życząc powodzenia w wędrówkach przez dalsze życie (i oczywiście - przez nowy etap edukacyjny) . Część oficjalną zakończył Mądry liść - nasz hymn szkolny. Uczniowie udali się na, ostatnie przed wakacjami, spotkanie z wychowawcami. I znowu popłynęły słowa podziękowań i życzeń. Nie obyło się bez wzruszeń. Jeszcze tylko przypomnienie o bezpiecznych wakacjach i … Do zobaczenia wkrótce. Rozpoczęliśmy wakacje!

    • Święto Truskawki
     • Święto Truskawki

     • 19 czerwca  uczniowie reprezentowali naszą szkołę na Pikniku Rodzinnym połączonym z promocją Truskawki Sułoszowskiej.

    • Wycieczka do Energylandii.
     • Wycieczka do Energylandii.

     • 14 czerwca z woli uczniowskiej braci klas V-VIII uczniowie z Woli Kalinowskiej wyjechali do Energylandii. Tradycją, która została zawieszona z powodu pandemii,  są wycieczki do miejsc wybranych w szkolnych referendach. Zdjęcia pokazują, że uczestnicy wycieczki świetnie się bawili. Dobrze, że wróciła normalność.

    • Święto Rodziny
     • Święto Rodziny

     • Dnia 10 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Społeczność uczniowska uczciła trzy święta: Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. W ten piękny wiosenny dzień rodziny spędzały ze sobą wspólnie czas.

           Uroczystość rozpoczęliśmy występem tanecznym klas 1-3 , dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki Cleo - ″Dom″. Na scenie wystąpili uczniowie z koła teatralnego, którzy dali aktorski popis  odgrywając baśń  ″Czerwony Kapturek″. Część artystyczną zaprezentowali również najmłodsi uczniowie szkoły: przedszkolaki oraz zerówka. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły muzyczno- słowny program, zyskując gromkie brawa publiczności. Klasa II i III wystąpiła recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując zabawy ruchowe do muzyki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie wisienką na torcie okazał się występ ucznia klasy I, który zagrał wszystkim na keyboardzie .

      Były upominki, życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po występach artystycznych wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek. W tym czasie na dzieci czekały atrakcje min. malowanie buzi oraz balonikowe zwierzęta. Odbyły się również konkursy sprawnościowe, w których brały udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

      Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry pomysł na integrację rodziny.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przygotowania tego dnia.

       

    • Wizyta strażaków
     • Wizyta strażaków

     • W dniu 10 czerwca strażacy z Woli Kalinowskiej odwiedzili uczniów naszej szkoły.

      Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania przez dzieci opowieści o trudnej oraz niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy.

      Dużą ciekawość dzieci wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawiłby nie lada problem. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Uczniom zaprezentowano strażaka w pełni przygotowanego do pracy w strefie zadymienia, czyli wyposażonego przede wszystkim w wywołujący największe zainteresowanie aparat ODO i sygnalizator bezruchu, a także wóz bojowy wraz z jego wyposażeniem.  

      Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, wejście do wozu strażackiego oraz strącenie pachołków wodą.

      Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kalinowskiej składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

       

       

    • Wycieczka do ZOO
     • Wycieczka do ZOO

     • W dniu 27 maja uczniowie klas 0-4 wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej wyprawy była wizyta w Krakowskim ZOO. Podziwialiśmy zwierzęta, które wcześniej oglądaliśmy w podręcznikach lub w telewizji. Wizytę w ZOO rozpoczęliśmy od zwiedzenia mini ZOO. Mieliśmy możliwość pogłaskać kucyki, miniaturowe króliczki, świnki morskie czy osiołki. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy dorosłych słoniach, mogliśmy podziwiać te piękne zwierzęta z bliskiej odległości. Mieliśmy tez okazję oglądać urocze pingwiny, które zażywały kąpieli w basenie. Krakowski Ogród Zoologiczny jest  miejscem umożliwiającym nie tylko obserwacje ale daje także możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

      Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej wycieczce.