Strona główna
Pilna informacja
Sułoszowa, 28.01.2026 r.
ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY
Informuje się rodziców dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Sułoszowej „Truskawkowa Kraina”, Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielmoży oraz Oddziałów Przedszkolnych przy Szkołach i Zespołach na terenie Gminy Sułoszowa o zapisach dzieci na dyżur wakacyjny. Zapisy dotyczą wyłącznie dzieci uczęszczających do grup przedszkolnych w roku szkolnym 2025/26.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
W dniu 27 stycznia 2026 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs został przeprowadzony przez strażaków z Woli Kalinowskiej Pana Karola Żaka i Pana Dawida Dudę, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju oraz oceną prac uczestników. Celem wydarzenia było popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zasad bezpieczeństwa oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia.
„Ferie spędzam bezpiecznie” – warsztaty dla uczniów klas 1–3
20 stycznia w naszej szkole odbyły się bezpłatne warsztaty pod hasłem „Ferie spędzam bezpiecznie”, skierowane do uczniów klas 1–3. Zajęcia poprowadzili pracownicy Oddziału Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa, poznały ważne wskazówki dotyczące zimowych wyjazdów oraz bezpiecznego spędzania wolnego czasu w czasie ferii. Zajęcia miały charakter praktyczny i angażujący. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach i ćwiczeniach, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże im bezpiecznie i odpowiedzialnie spędzić ferie zimowe. Serdecznie dziękujemy Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej za przybycie i przeprowadzenie tak ważnych warsztatów.
Lekcja języka polskiego.
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4 tworzyli lapbooki do lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością pracowały nad swoimi projektami, wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Kolorowe prace zawierały najważniejsze informacje o bohaterach, wydarzeniach oraz magicznym świecie Narnii. Takie rozwiązanie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć treść książki i sprawiło, że przeżycia związane z lekturą na długo pozostaną w ich pamięci.
„Bezpiecznie w górach zimą”
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty prowadzone przez Pana Michała poświęcone bezpieczeństwu w górach zimą. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt górski wyczynowy oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo przygotować się do zimowych wypraw. Podczas zajęć uczestnicy poznali zasady bezpiecznego poruszania się po śniegu, korzystania z raków i czekanów oraz znaczenie odpowiedniego ubioru i wyposażenia. Warsztaty połączyły praktyczne pokazy z cennymi wskazówkami ucząc, jak zachować ostrożność i cieszyć się górami w każdych warunkach pogodowych.
Godziny dzwonków
Sobota 31.01.2026Tygodniowe menu
- Środa07. 01.
- Pomidorowa z makaronem (żeberko wieprzowe – seler, soja, gorczyca, laktoza, marchewka, pietruszka, seler, śmietana – laktoza, koncentrat pomidorowy – mleko – laktoza, gluten, orzechy, dwutlenek siarki, soja, seler, gorczyca, przyprawy – gluten, laktoza, jajo, seler, gorczyca, soja, sezam, makaron – mąka pszenna – gluten, jajo)
Gulasz wieprzowy (łopatka wieprzowa – seler, soja, gorczyca, laktoza, cebula, papryka mielona, sól, pieprz, liść laurowy, olej, przyprawy – gluten, laktoza, jajo, seler, gorczyca, soja, sezam)
Kasza jęczmienna (zboża - gluten)
Surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem (czerwona kapusta, cebula, ocet, cukier, jabłko)
K 610,0 kcal
B 34,0 g
T 26,5 g
W 56,0 g
Błonnik 10,0 g - Czwartek08. 01.
- Krupnik z kaszą pęczak (żeberko wieprzowe – seler, soja, gorczyca, laktoza, ziemniaki, marchewka, seler, pietruszka, przyprawy – gluten, laktoza, jajo, seler, gorczyca, soja, sezam, kasza pęczak – zboża – gluten)
Rumsztyk wieprzowy z pieca konwekcyjnego (łopatka wieprzowa – seler, soja, gorczyca, laktoza, jajo, bułka tarta – mąka pszenna – gluten, jajo, sól, pieprz)
Puree ziemniaczane (ziemniaki, mleko – laktoza, masło –śmietanka pasteryzowana – laktoza, sól)
Buraki tarte (buraki czerwone, cukier, sól, pieprz)
K 600,0 kcal
B 35,0 g
T 31,5 g
W 51,0 g
Błonnik 7,0 g
Facebook
Galeria zdjęć
- brak danych
