• 3 maj

• 20.05.2022 22:49
        • 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja.
        • Wiosenne powroty / Wiosna na wsi

• 20.05.2022 22:47
        • Mijające tygodnie w przedszkolu jak zwykle upłynęły w ciekawych tematach i pogłębianiu wiedzy. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę w tematyce ptaków i ich wiosennych powrotów. Przypominaliśmy sobie jakie ptaki wracają do nas wiosną. Dowiedziały się z czego składa się jajko, oglądały je surowe oraz kosztowały gotowane. Dzieci dowiedziały się którego zwierzątka jajko jest największe, a którego jest najmniejsze.  Od ponad miesiąca wspólnie obserwujemy (za pośrednictwem kamery on-line) powrót bocianów do swojego gniazda. W Pasiece są nasze dwa ulubione bociany, które w chwili obecnej mają pięć jaj. Codziennie oglądanie ich sprawia przedszkolakom wiele emocji, każdy z nas czuje, że są nam bliskie Czekamy na pierwsze pisklaki z niecierpliwością.

Tematyka wiosny na wsi, nie miała zbyt wielu tajemnic przed naszymi przedszkolakami, gdyż z tym tematem poradzili sobie bardzo dobrze. Dzieci świetnie znały zwierzęta mieszkające na wsi oraz maszyny, które są przydatne do pracy na wsi. Przedszkolaki zaznajomiły się z rodzinami zwierząt. Każdy tydzień zakończyliśmy wykonaniem pięknych prac plastycznych, które cieszą oczy rodziców na szkolnym korytarzu.

• Dzień Ziemi

• 20.05.2022 22:46
        • Każdy przedszkolak wie, że już od najmłodszych lat powinnyśmy dbać o naszą ziemię. Wspólnie posprzątaliśmy teren wkoło szkoły, każdy papierek, został zauważony przez sokoli wzrok przedszkolaków i zabrany ze sobą do worka na śmieci. Dzieciaki w tej pracy spisali się na medal. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą oszczędzać wodę, np. podczas kąpieli, czy myciu zębów, jak oszczędzać prąd oraz w jaki sposób segregować śmieci. Do sali zostały zakupione kosze do segregacji śmieci i od Dnia Ziemi, wyrabiamy nawyk segregowania śmieci i segregujemy wspólnie śmieci przez nas wygenerowane.
        • Warsztaty wielkanocne

• 20.05.2022 22:34
        • Dnia 15 marca 2022 r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Wzięły w nich udział dzieci z przedszkola i zerówki. Dzieci zapoznały się z tradycją zdobienia wielkanocnych jajek, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Możliwość własnoręcznego wykonania wielkanocnego styropianowego jajka  lub baranka obklejanego popcornem była dla dzieci powodem dużej satysfakcji. Zajęcia zmotywowały przedszkolaków do artystycznego spojrzenia na świat oraz miały wpływ na ich rozwój zdolności plastycznych i manualnych. Warsztaty były okazją pokazania dzieciom jak istotne jest przygotowanie do świąt oraz dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę.
        • MARCOWA POGODA /WIOSENNE PRZEBUDZENIA/ PROJEKT BUDOWLE

• 20.05.2022 22:21
        • Minione trzy tygodnie upłynęły przedszkolakom w tematykach marcowej pogody, wiosennego przebudzenia oraz budowli.
          Przedszkolaki poznały znaczenie witamin dla zdrowia człowieka, poszerzyły swoją wiedzę w tematyce zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wczesnej wiosny. Wspólnie założyliśmy hodowlę roślin, w której zasadziliśmy rzeżuchę oraz cebulkę.
          W drugim tygodniu przedszkolaki rozwijały zainteresowanie architekturą, poznawały różnego typu budowle. Wspólnie stworzyliśmy makietę miasta i makietę i wsi.
          Kolejny tydzień to wiosenne przebudzenie. Tydzień rozpoczęliśmy od wzbogacenia wiedzy na temat pierwszych wiosennych kwiatów, utrwalania nazw roślin charakterystycznych dla środowiska parku. Przedszkolaki określały zmiany zachodzące w życiu zwierząt i wyjaśniały jak spędzają one wiosnę.
          22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody i każdy przedszkolak wie, jak należy oszczędzać wodę, jakie zagrożenie niesie zanieczyszczenie jej oraz jak nasz organizm reaguje na brak wody.