• Nowy rok - nowe tematy w przedszkolu

• 25.01.2022 21:08
      • Mijające tygodnie w przedszkolu upłynęły w tematyce upływu czasu oraz dbaniu o zwierzęta w zimie.
        Mijają dni, miesiące, lata- to temat z jakim przedszkolaki zmierzyły się na początku roku. W tych dniach rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest już rok starszy. Przedszkolaki zapoznały się z zegarem, czyli przyrządem który odmierza czas. Pełne godziny już nie mają przed przedszkolakami żadnych tajemnic i każdy mógł ustawić wybraną przez siebie godzinę. Utrwalaliśmy dni tygodnia oraz miesięcy.

Kolejny tydzień to temat dokarmiania zwierząt w zimie. Z tym tematem przedszkolaki poradzimy sobie wzorowo. Na początku tygodnia przedszkolaki zapoznały się z sylwetami ptaków pozostających w Polsce na zimę oraz ze sposobami dokarmiania ich przez ludzi. Już w kolejnym dniu każdy chętnie odpowiadał na pytania o zapamiętanego ptaszka.
        Wszystkie przedszkolaki chętnie wzięły udział w przygotowaniu karmnika oraz pokarmu dla ptaszków, które później wspólnie wywiesiliśmy w okolicy przedszkola.
        Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w tematyce dokarmiania zwierząt leśnych, czyli kto i jak może je dokarmiać.
        Przedszkolaki chętnie wykonały piękną wspólną pracę plastyczną w tematyce dokarmiania zwierząt leśnych.

Zdjęcia: